16.09.2022, 10:04 | czytano: 1741

Co się dzieje w zakopiańskiej spółce SEWiK?

Zbigniew Szczerba/ zdj. arch. Podhale24
ZAKOPANE. Radny prosi o zorganizowanie spotkania z osobami zarządzającymi spółką bez udziału mediów. Co dzieje się w spółce zarządzającej wodociągami pod Tatrami i dlaczego ma to być ukryte przez dziennikarzami, a przez to także przed mieszkańcami Podhala?
Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Zakopane, w trakcie sprawozdania z prac miejskich komisji - głos zabrał Zbigniew Szczerba. Radny poprosił o zorganizowanie spotkania poświęconego spółce SEWiK, z udziałem burmistrzem, prezesa spółki i radnych.
Radny Szczerba nie chciał dokładnie zdradzić czego ma dotyczyć to spotkanie. Tematem mają być obciążenia i kary dla spółki. Zbigniew Szczerba stwierdził, że takie spotkanie powinno się odbyć "poza kamerami".

O problemach spółki SEWiK i karach, jakie mogą być nałożone na przedsiębiorstwo wodociągowe pisaliśmy już w czerwcu br. , w artykule Zakopiański SEWiK zapłaci 1 mln zł kary za brak pozwoleń wodno-prawnych? Wzrosną ceny wody i ścieków?

W trakcie przedłużającej się dyskusji o kondycji spółki wodociągowej pod Tatrami radni mówili o przekraczaniu kosztów, a także wymianie istniejącej, często przestarzałej infrastruktury.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wodnik szuwarek18.09.2022, 04:33
Sewik jak i tesko to czarne dziury bez dna, bez fachowców, bez skrupułów, bez zarządzania, bez sensu... na niby. Takie synekury.
Magik18.09.2022, 02:18
tylko czekają na deszcz by spuszczać do rzeki
Fachowiec16.09.2022, 11:41
Potem nam wszystko do Nowego Targu spływa.....cud, że ktoś w końcu zajął się problemem, który tyle lat w cudzysłowie nie istniał przecież
Osiol16.09.2022, 10:17
A kto stworzył wody polskie by kontrolwac i moc zastawić wodę za kolejne kredyty
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl