11.10.2022, 17:00 | czytano: 3772

Otwarcie pełnowymiarowej sali gimnastycznej w Sromowcach Niżnych

Fot. UG Czorsztyn
Przy Szkole Podstawowej w Sromowcach Niżnych otwarto nowo wybudowaną salę gimnastyczną.
W uroczystości oprócz uczniów i nauczycieli wzięli udział m. in. Sekretarz stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska Edward Siarka, senator RP Jan Hamerski, poseł na Sejm RP Patryk Wicher, ksiądz proboszcz Marek Kądzielawa, władze gminy Czorsztyn oraz wielu gości.
Uroczystość rozpoczęła się od przywitania przybyłych przez dyrektora Szkoły Krzysztofa Nosala, następnie w podniosłej atmosferze został odśpiewany hymn państwowy.

Po hymnie poproszono o zabranie głosu wójta Tadeusza Wacha. Słowami „Marzenia się spełniają” rozpoczął swoje przemówienie, po którym przeczytał list gratulacyjny poseł na Sejm RP Anny Paluch oraz Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity, następnie przedstawił zebranym kilka danych finansowych i technicznych obiektu.Całkowity koszt budowy sali gimnastycznej wyniósł prawie 3,9 mln zł. Gmina otrzymała na budowę dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2019” w kwocie 1,9 mln zł oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1,1 mln zł. Z budżetu gminy przeznaczono na inwestycję ok. 800 tys. zł.

Wykonawcą sali była Firma Budowlana „MORCIN” z siedzibą w Ochotnicy Dolnej. Roboty budowlane rozpoczęto w lutym 2020 r. a zakończono w lipcu.
Na zakończenie swojego wystąpienia wójt podkreślił, że jest to pierwsza z trzech, realizowanych w bieżącej kadencji sal gimnastycznych.

Oficjalna część uroczystości była poświęcona złożeniu podziękowań dla wszystkich osób, które przyczyniły się do zrealizowania tej pięknej inwestycji. Proboszcz parafii Sromowce Niżne ks. Marek Kądzielawa poświęcił obiekt, po czym nastąpiło uroczyste przecięcie biało-czerwonej wstęgi.

Podczas części artystycznej, uczniowie ze SP w Sromowcach Niżnych zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne.

Źródło: UG Czorsztyn, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Nie dziwi nic12.10.2022, 14:18
Do mhm
Tym razem nie ma przekąsu. Chodzi o osobę, która za tym chodziła od wielu lat i była od pomysłu, przez projekt i budowę. No, ale taki mamy klimat
Nie dziwi nic12.10.2022, 13:41
do mhm
Nie o tę matkę chodzi
mhm12.10.2022, 10:11
Jak to? To pani poseł z Krościenka nie przecinała wstęgi?
Nie dziwi nic11.10.2022, 21:27
Sala wygląda na ładną. A do wstęgi sami ojcowie sukcesu, zapomnieli tylko o matce.
ot tak11.10.2022, 19:11
wojt doszedł po sobocie do siebie
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl