21.10.2022, 20:45 | czytano: 2329

Jest akt oskarżenia w sprawie ubiegłorocznej bójki w Zakopanem

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu skierowała akt oskarżenia przeciwko 6 młodym mężczyznom, zarzucając im udział w bójce, do której doszło w nocy 12 września 2021 r. w Zakopanem. Zdarzenie miało tragiczny finał. Jeden z poszkodowanych zmarł.
Jak przypomina prokurator Leszek Karp z Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu - w trakcie zdarzenia "zadawano uderzenia rękami i kopano po całym ciele, narażając w ten sposób uczestników bójki na bezpośrednie niebezpieczeństwo spowodowanie skutków w postaci ciężkiego i średniego uszczerbku na zdrowiu".
Uczestników bójki i sam przebieg zdarzenia ustalono przede wszystkim w oparciu o nagranie z monitoringu miejskiego.

- Oskarżeni to mieszkańcy Kalisza i Lublina, którzy przebywali w Zakopanem w celach rozrywkowych. Zarzutami aktu oskarżenia nie objęto początkowego etapu zdarzenia, w trakcie którego inny mężczyzna na skutek uderzenia pięścią w głowę i upadku na chodnik doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, który spowodował jego zgon. Nie stwierdzono bowiem, aby ten fragment zajścia był elementem bójki, która następnie się wywiązała, i w której wzięli udział oskarżeni - dodaje prokurator Karp.

Postępowanie w tym zakresie wyłączono do odrębnego prowadzenia.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
oli22.10.2022, 15:57
Zakopane,to drugi Wołomin,gdzie zjeżdżają się bandziory z całej Polski.To wina władz miasta i górali,że bandziory mają ciche przyzwolenie na bandziorkę,za to tylko,że zostawiają dudki góralom.Reszta społeczności musi się niestety bać aby móc wyjść bezpiecznie na ulicę.WSTYD!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl