18.11.2022, 17:26 | czytano: 2038

Gmina uhonorowała regionalistów

zdj. UG Czarny Dunajec
CZARNY DUNAJEC. W tym roku nagrodę za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury, Gmina Czarny Dunajec przyznała Annie i Andrzejowi Jakubiec.
W laudacji przypomniano, iż "Państwo Jakubiec od ćwierć wieku prowadzą zespół „Krzesany”, w którym dzieci i młodzież poznają taniec i śpiew góralski oraz uczą się gry na instrumentach. Od lat angażują się w krzewienie podhalańskiego folkloru, występując ze swoim zespołem na różnych festiwalach i konkursach i zdobywając liczne nagrody.
Współpracowali z wieloma zespołami studenckimi z całej Polski, wprowadzając do ich repertuaru muzykę i taniec góralski. Pan Andrzej prowadził Regionalny Zespół im. Klimka Bachledy” w Zakopanem i Regionalny Zespół „ Giewont” na Olczy. Razem z Panią Anną pracowali w Studenckim Zespole Góralskim „Skalni” w Krakowie. Pani Anna Jakubiec przygotowywała uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Cichem do konkursów recytatorskich i gawędziarskich, gdzie zdobywali nagrody i wyróżnienia. Oprócz tego jest autorką pierwszego programu nauczania edukacji regionalnej, który 20 lat temu wprowadzono do użytku w szkołach naszej gminy."

- Cieszę się, że wciąż jest tak wielu młodych ludzi, którzy chętnie działają w regionalnych zespołach. Nie mieliby jednak takiej możliwości, gdyby nie ogromna wiedza, zaangażowanie i doświadczenie takich mentorów jak Pani Anna i Pan Andrzej Jakubiec - podsumowuje wójt Czarnego Dunajca Marcin Ratułowski.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl