26.03.2023, 13:15 | czytano: 1376

Ochotnica Dolna promuje się na Krakowskim Festiwalu Komiksów

zdj. UG Ochotnica Dolna
W ramach 12. Krakowskiego Festiwalu Komiksów promowane są dziś opracowania "Hela i król węży" oraz "Przybysze" - rysunkowe historie o początkach osadnictwa wołoskiego w gminie Ochotnicy i Tylmanowej.
O 14.00 rozpocznie się panel "Gmina jak malowanie". Weźmie w nim udział grafik Marcin Wierzchowski - współtwórca komiksu "Przybysze" oraz Tadeusz Królczyk - wójt gminy Ochotnica Dolna. Na uczestników czekać będą darmowe komiksy.
Autorem scenariusza jest Artur Wabik, wsparcia merytorycznego udzielił Wojciech Mulet. Wydawcą komiksów jest Gmina Ochotnica Dolna i KGW Ochotnica Górna.

Projekt dofinansowano ze środków województwa małopolskiego.

Krakowski Festiwal Komiksu to największe w Polsce południowej doroczne spotkanie fanów komiksu, ilustracji, animacji i innych form narracji wizualnej. Nieodłącznym elementem imprezy jest giełda wydawców, którzy specjalnie na Festiwal przygotowują premierowe publikacje. Wstęp na wydarzenie jest wolny.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Pytac27.03.2023, 07:59
A ja się pytam gdzie te komiksy można nabyć?????????
Promocja26.03.2023, 22:17
Promocja..... promocja i jeszcze raz promocja. A Królcyka kto teraz promuje? 3 raz konkurs ogłoszony na stronie gminy i nie ma chętnych? Kto podoła wymaganiom jak za jego kadencji już chyba 6 pracowników było na tym stanowisku i wszyscy uciekli! Brawo nieomylny jasniepanie:)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl