12.05.2023, 15:12 | czytano: 1061

Zwycięstwo Murzasichla w XXV Konkursie Wiedzy o TPN (zdjęcia)

zdj. organizatora
Za nami jubileuszowa edycja Konkursu Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Ratowników Tatrzańskich w Murzasichlu, Tatrzański Park Narodowy oraz Gminę Poronin. W tym roku tematem było zagospodarowanie turystyczne Tatr Polskich. Konkursowi tradycyjnie patronował portal Podhale24.
Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu tematu przewodniego, ale i także posiadać informacje dotyczące dziedzictwa kulturowego Tatrzańskiego Parku Narodowego z uwzględnieniem znajomości infrastruktury turystycznej, m.in.: obiektów sakralnych, szałasów, pomników, miejsc historycznych i innych obiektów świadczących o obecności i działalności człowieka w Tatrach.
W tym celu pod koniec kwietnia dla uczniów biorących udział w tym wydarzeniu - zorganizowana została wycieczka edukacyjna na Kalatówki i do Doliny Kondratowej.

Sam konkurs przeprowadzono wczoraj w Szkole Podstawowej im. Ratowników Tatrzańskich z lokalizacją w Małem Cichem w dwóch etapach: część pisemna oraz finał.

Nad poprawnością merytoryczną konkursu czuwali pracownicy edukacyjni Tatrzańskiego Parku Narodowego i zarazem jury w składzie: Alina Sidor, Elżbieta Kauzal, Aurelia Reinholz-Rusek oraz Marek Nodzyński i Jan Palider przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Poczęstunek dla uczestników i opiekunów przygotowała Rada Rodziców.

W wydarzeniu brało udział 14 uczestników z 7 szkół podstawowych z Małopolski.
I miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Murzasichlu
II miejsce - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Zakopanem.
III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nowem Bystrem.

W tym dniu uczniowie wykonali również prace plastyczne na temat: „Brama wejściowa do Tatrzańskiego Parku Narodowego”.
Pierwsze miejsce w tej rywalizacji zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Poroninie, drugie - Szkoły Podstawowej nr 3 w Zakopanem, a trzecie - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nowem Bystrem.

Nagrody dla laureatów w postaci karnetów wjazdowych na Kasprowy Wierch ufundowały Polskie Koleje Liniowe. Dla wszystkich uczestników przewidziana jest także wycieczka na Kasprowy Wierch, którą zorganizuje Tatrzański Park Narodowy.

opr.s/ zdj. organizatora
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl