15.06.2023, 19:00 | czytano: 5197

Nowy przejazd przez tory kolejowe między Szaflarami a Zaskalem. Stare zamknięto (video)

Fot. Monika Para-Miśkowiec
Kierowcy jadący od zakopianki w kierunku Zaskala i w drugą stronę, korzystają już z nowego przejazdu przez tory.
Główny przejazd przez tory do Zaskala już nie istnieje. W tym miejscu powstaje peron dla pasażerów pociągów. Nowy tymczasowy przejazd powstał kilkanaście metrów dalej.
Przypomnijmy, że sprawa ta budzi kontrowersje wśród mieszkańców ulicy Kolejowej. Przejazd powstał naprzeciwko bramy wjazdowej jednego z domów. Samochody jeżdżą teraz wąską droga i nie ma tu chodnika. Piesi muszą bardzo uważać. Momentami ruch jest spory, jeżdżą tedy również ciężarówki.PKP i władze gminy zaznaczają, że to tymczasowe rozwiązanie na czas przebudowy linii kolejowej i peronu.mp/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Do tutejszego18.06.2023, 23:39
Do tuejszego turejszym to ty raczej nie jesteś brama nikomu nie koliduje otwiera się na samym wjeździe na posesję. Nie widziałem jeszcze żeby pieszy poruszał się po rowie albo jadące samochody.
tutejszy18.06.2023, 11:20
Gdyby Pan Rafał, oburzony mieszkaniec, zmienił kierunek otwierania bramy do wewnątrz posesji, to dzieci oraz samochody miałyby zaraz więcej miejsca. Jednak pewnie nauczony przez lata korzystania z drogi publicznej jak własnej, wykorzystując jako podjazd do domu, teraz rozżalony.
Optymista16.06.2023, 12:41
@jo
(a peron to pewnie zrobiony nowy już od 2 lat)Naucz się czytać ze zrozumieniem.
Stań na skrzyżowaniu do Ludźmierza i popatrz jak przebiega trajektoria skrętu autobusów z DW na DP i porównaj to z przejazdem przez tory na wysokości gminy. Trzeba mieć chociaż trochę wyobraźni
Takich i podobnych bubli łącznie z ciasnymi zakrętami jest mnóstwo /znafco/
jo16.06.2023, 09:37
Optymista zostań projektantem i pokaż jak to zrobić. Jak tam był problem że trzeba pół drogi przebudować by ten przejazd miał rację bytu. No ale co ja tam wiem w końcu Ty jesteś projektantem :)
Stach16.06.2023, 09:02
Jaki tymczasowy jak tam jest wszystko przygotowane (sygnalizacja, rogatki, itd)?
Optymista15.06.2023, 22:37
Bo nie można było wydłużyć peronów w kierunku południowym i zostawić przejazd na wprost, tylko trzeba było zrobić następnego bubla dla długich zestawów na dwóch ostrych zakrętach. Brawo wy projektanty za dwa grosze. Oby was było jak najmniej a najlepiej wcale.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl