04.12.2023, 12:49 | czytano: 16851

Lekarz-ginekolog: "W szpitalu w Nowym Targu pacjentki na ginekologii są źle traktowane, obrażane, zastraszane"

W sesji Rady Powiatu Nowotarskiego wzięli udział lekarze-ginekolodzy, którzy odeszli z Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu. Ich przedstawiciel, dr Maciej Widera mówił, że w przestrzeni publicznej pojawiło się wiele przekłamań i oskarżeń pod adresem lekarzy. - Nigdy w życiu nie twierdziliśmy, że nie chcemy współpracować ze szpitalem, z twórcami reorganizacji szpitala i z nową ordynator. Ze swojej strony zawsze gwarantowaliśmy, że chcemy pracować - przekonywał.
- Jedynym warunkiem naszego powrotu do szpitala było zakończenie współpracy z jednym z naszych kolegów, którego już były ordynator chciał zwolnić rok temu, dlatego, że zasady jego pracy, sprawowania funkcji, daleko odbiegają od standardów, które zostały przyjęte w medycynie. Nie będę wchodził w szczegóły, w nazwiska. Nasze pacjentki są źle traktowane, obrażane, zastraszane, poddaje się w wątpliwość nasze zasady działania, to co chcemy robić. Nie możemy się na to zgodzić.
- Pani dyrektor Chowaniec (Aleksandra Chowaniec, wicedyrektor szpitala – przyp. red.) ma całą szufladę tych skarg – dodał.

Doktor Widera zapewnił, że ich dotychczasowe pacjentki z nowotarskiego szpitala mają zapewnioną ciągłość opieki, bowiem przyjmują je, opiekują się nimi i operują w innych szpitalach. - Natomiast jest nam bardzo przykro, że nie możemy tego robić w szpitalu w Nowym Targu, w którym stworzyliśmy zgrany, fantastyczny zespół. Natomiast to co się teraz dzieje w szpitalu... Pacjentki nie chcą tam rodzić. Teraz na oddziale położnictwa przebywa 6 kobiet, co jak na tak duży oddział jest żenującą ilością – stwierdził.

- Nadal jesteśmy w stanie w każdej chwili wrócić do szpitala. Stawiamy tylko ten jeden warunek. Nie jesteśmy w stanie współpracować z ludźmi, którzy stają nam wbrew - zadeklarował.

Przewodniczący komisji zdrowia w powiecie radny Jan Kuczkowicz mówił, że dyrektor szpitala nie godzi się na szantaż, jak to określił. Nie pozwoli, by zespół decydował kogo ma zwolnić. - Takie stawianie warunków też nie jest w porządku. Nie tą drogą powinniśmy iść – podkreślał.
Radny Kuczkowicz dodał, że chciałby zaprosić lekarzy na posiedzenie Komisji Zdrowia Rady Powiatu Nowotarskiego i tam, w obecności dyrektora szpitala Marka Wierzby, omówić cały problem.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Kinga08.12.2023, 21:23
Jedna z moich bliskich mi osób leżała na patologii ciąży w święta w kwietniu 2023 roku, byłam zatem w szpitalu codziennie, widziałam trud pielęgniarek i Pań salowych. W pokoju było bardzo czysto. Lekarze służyli pomocą! Każdy ma swoje przemyślenia!. Dla mnie nieodżałowanym lekarzem jest Pani Anna Iwaszko!
Ktoś07.12.2023, 08:07
Ten szpital to jakaś masakra , sama rodziłam w nim 3 lata temu, ale trauma została .Nie mile lekarki poniżają kobiety badanie ginekologiczne byle jak tylko żeby było .Jak już doszło do wywołania to od 5 do 23 męczyli bo musisz urodzić naturalnie i duże dawki leku na wywołanie .Cesarka zrobiona z mojej winy bo dziecko nie chciało się urodzić ,lekarz powiedział że kobiety nie czują się spełnione przez cesarskie cięcie jak się urodzi .Ja na samo słowo Nowy targ szpital mi słabo.
Buła pacjentka05.12.2023, 22:49
A ja nigdy nie poszłabym już tam rodzić drugi raz ze względu na położne. Ignorantki, zarozumiałe.
za-radna05.12.2023, 22:11
Zmiany na Ginekologii to swieza sprawa o ile sie orientuje ,tamci juz odeszli wiec nie plujcie bo teraz oddzial stworzyla nowa Ordynatorka i jest pelna profeska
Dziwne praktyki05.12.2023, 21:39
Dokumentacja medyczna, proszę sprawdzić co faktycznie było robione jakie badania podczas pobytu w szpitalu, jakie leki były używane co dokładnie. Bo spotkałem się przy wypisie z fikcja. Leki które nie były podawane, co innego mi mówili na temat diagnozy co innego na wypisie widniało. Cieszylam sie ze wyszedlam ze szpitala ale zdziwilo mnie to co czytalam po prostu sie nie zgadzalo. Zacznijcie to sprawdzać.
Swój705.12.2023, 21:34
Żona trafiła na patologię ciąży. Pierwsza wiadomość jaka od niej dostałem to że jest strasznie w tym szpitalu i że się boi. Później dowiedziałem się jak traktują tam kobiety. Te które mają leżeć oficjalnie, są wołane zeby przyszły sobie po leki bo nie rozdają leków do łóżka trzeba stać w kolejce. Druga sprawa ginekolog /.../ traktuje pacjentki przedmiotowo. Przy wszystkich mowa o studentach, o leżących na oddziale każe się obnażać kabiecie do badania. I to w formie rozkazów jeśli któraś o coś zapyta złości się i dalej jak jakiś gestapowiec rozkazuje. Obdarcie mojej żony z uczuć w tak ciężkim dla nas momencie, obnażanie jej przy jakoś p.... studentach których żona nie chciała obecności ale była ta obecność na niej wymuszona JEST KARYGODNE !!! DO DZISIAJ MOJA ZONA MA TRAUME PO TYM SZPITALU !!!!! Jak mozna być tak pozbawionym empati do ludzi w takim cieżkiej sytuacji. Po oddziale Patoligi Nowy Targ skonczylo sie na Wizytach u psychologów. Nie chciała wracać do tego szpitala żona nie chciała tam rodzić. To co o was piszą to prawda ŚREDNIOWIECZE UMYSŁOWE U lekarzy ! Człowieka macie za nic. Czytać i wyciągać wnioski z tych opini co ludzie piszą, zbierać fakty. Nie ma ludzi nie zastąpionych. Nic nie usprawiedliwa takiego zachowania. Jak nie dajesz rady to zmien pracę fach nie dla ciebie
Prawda05.12.2023, 21:07
Mam wrażenie, że Dyrektor ma mało do powiedzenia w sprawach kadrowych.
Podobno decyzje podejmują tam inne osoby może z lekarzami też tak jest !!!
Zawiedziona pacjentka05.12.2023, 20:27
To co aktualnie dzieje się na oddziale ginekologiczno położniczym to kpina. Brak obsady, lekarze z doskoku na jednorazowe dyżury tym samym nie przejmując się pacjentkami, psychiczna lekarka z Ukrainy która sieje zamęt i ferment wkoło, jedynie położne tam robią dobrą robotę, lekarze mają gdzieś pacjentki i tylko czekać na jakąś tragedie bo tam chyba nikt nad niczym nie panuje. W życiu nie poszłabym rodzić drugi raz przy aktualnej obsadzie z doskoku?
Karamba05.12.2023, 14:16
Może dyrektor jednak powinien przemyśleć swoje kroki...poradnia gin.położnicza na szpiatalu tez lezy i kwiczy z reszta nie tylko ona..
desperat05.12.2023, 12:07
co za desperat ? wszyscy w całym powiecie wiedzą, ze nareszcie ginekologia pracuje jak trzeba i nowa Pani Ordynator stworzyla profesjonalny zespoł ,ale niektórym to widac nie pasuje i oczerniają innych
jabłoncanin05.12.2023, 11:53
a naczym się Kuczkowicz zna zacznijmy od tego...
obiektywny05.12.2023, 10:12
TO JEDNA WIELKA KLIKA! prawdy tam nie uświadczysz ale w kościele pierwsze ławki do komunii pierwsi Jakie to wszystko obłudne tak samo było gdy Chrystus nauczał posłużę się cytatem "(...) Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsce na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony??.

Mt 23,1-12
strażak SAM05.12.2023, 10:04
Panie Kuczkowicz niech Pan spojrzy w lustro!
Innych pouczać niech Pan dogada się ze strażakami którzy musieli odejść przez Pana a którzy są gotowi i którzy chcieliby być dalej aktywnymi strażakami.
Obiektywna05.12.2023, 09:50
No i takie wystąpienia psuja reputacje szpitala i oddziału , ktory teraz po zmianach pracuje swietnie a takich pieniaczy tam nie potrzeba ,zresztą jak widac i słychać nikt takich nie chce zatrudniać Panie Dyrektorze Pan tak pozwala szkalować szpital?
Borzęcka - Klec05.12.2023, 08:37
Poród w Nowym Targu to loteria ... Nowa ordynator oddziału ginekologii i położnictwa kazała mi rodzić dziecko o wadze 4,8 kg .. rzekomo dziecko miało mieć 3,5 kg... skończyło się cesarką na którą trzeba było czekać 2 h bo nie było Anastazjologa ...

Nikt nie odpowie jak przyduszą lub uszkodzą Ci dziecko przy porodzie ..
Powiatowa baba05.12.2023, 07:14
Na ginekologi nareszcie jest miło i profesjonalnie, swietni lekarze i wszyscy to wiedzą jak widac po komentarzach , tylko niektórym to nie pasuje Dyrektor zrobił tam porządek jak i wczesniej na innych oddziałach,brawo
Zbój04.12.2023, 23:19
Skargi zawsze się znajdą jak się umie manipulować ludźmi nie świadomymi osoby podpowiadającej gdzie pisać ? dobrze czasem chwytać za półsłówka i nakręcać aferę przeciwko koledze? zresztą zwykło się mówić czarna owca w stadzie a co zrobić jeśli występuje biała owca a stado czarne ? dyrektor wie co robi i wielu sprawach ma rację
Mariusz04.12.2023, 22:15
Jedna z lekarek które odeszły birga po posłach i prosi o interwencję. Jest oburzona ze nikt się za nimi nie wstawił.
Jasiek04.12.2023, 22:05
Kobiety nie chcą rodzić w nowotarskim szpitalu, bo wiedzą co może je spotkać. A Dyrektorowi Wierzbie i radnym życzę nadal dobrego humoru i samozadowolenia. Jak mawiają, ryba psuje się od głowy.
...04.12.2023, 20:22
Lekarze się żrą a jak niewiadomo co o chodzi to wiadomo o co.... a pielęgniarki charują za grosze...
Mieszkanka04.12.2023, 20:04
I pewnie prywaty tam nie było ?? A to dobre !
Ęą04.12.2023, 19:56
A ja mam miłe wspomnienia z porodówki. Kiedy moja żona właśnie rodziła
to zauważyłem, że łóżko jest całe rozchybotałe, więc zacząłem nerwowo dokręcać śroby mocujące. W pewnym momencie lekarz (na oko 80-90lat) zapytał czy chcę przeciąć pępowinę a ja podziękowałem bo tak mnie te śróbki pochłonęły.:-) przy drugim dziecku już nie przegapiłem okazji.
Pacjentka04.12.2023, 19:38
Tam jest bałagan na każdym oddziale zaczynając od SOR-u a kończąc na prosektorium. Lekarze zarabiają ogromne pieniądze pokazując coraz to nowsze auta i wrzucając zdjęcia z egzotycznych wakacji.Mają się za bogów, a pacjenta mają za nic. Tak jak księży nie ma już lekarzy z powołania tylko kasa się liczy. Smutne ale prawdziwe
Julia04.12.2023, 18:49
Niedawno rodziłam w tym szpitalu. Porażka! Brak organizacji, brak komunikacji między lekarzami. Komunikacja personelu z pacjentką też dno. I taka ciekawostka którą zauważyłam dopiero w domu: kłamstwa w dokumentacji medycznej.
Mania04.12.2023, 18:44
a zapomniałam, skonczyła sie teraz kasa dobra za prace kontraktowa, gabinetów jest sporo więc kasy ubyło. Dodam jeszcze, ze podobnie zachowali sie w Zakopanem w 2019 roku. Więc nie zal nikogo i nie chcemy zeby wracali. nowy targ nie dla nich.
Mania04.12.2023, 18:42
ale Widerze to się pracować też nie chciało, taki luzacki facet
sen04.12.2023, 18:27
wierzbie przyznać 100000 za wybitne sukcesy
pol04.12.2023, 17:29
Prawdę mówiąc,to położnictwo i ginekologia zawsze były najgorsze w N.Targu i to od lat.Nikt nie chciał rodzić w tym szpitalu,wszyscy uciekali do Rabki albo do Zakopanego,chociaż w Zakopanem,był niewiele lepszy jak w N.T.Ale to lata temu,była inna kadra,inne położne i pielęgniarki.Odkąd N.T.zagarnął położnictwo z Rabki,nie ma już uczciwego szpitala na całym Podhalu.
Felczer vel kono V04.12.2023, 17:11
Jednym z warunków było nie łączenie prywatnej praktyki z etatem w szpitalu. Został spełniony?
Pacjentka04.12.2023, 16:42
Chciał dyr zespół z Zakopanego to ma ,teraz znowu nie chce,niech się zastanowi co chce.Bo pacjentki i personel chcą żeby odszedł a kolega dyr. Kuczkowicz zna się na zarządzaniu jak na balecie
tak jest04.12.2023, 15:48
Radni i przewodniczący robią za pracodawcę
szpital ma pracodawcę - dyrektora szpitala
na kredyt chyba04.12.2023, 15:05
I dać pielęgniarkom podwyżki? Za co ?
miasteczkowy04.12.2023, 14:25
Co znaczy chciałby? Po prostu niech zaprosi.
Osiol04.12.2023, 14:18
Gdyby nie te szesc kobiet na oddziale można by go zamknąć
I zacząć się zastanawiać kogo pożegnać
do roboty04.12.2023, 13:54
od kiedy to lekarz ma dyktować warunki dyrektorowi ? wygląda na to,że teraz po przemyśleniach żałują tego kroku,jednym słowem przeliczyli się a teraz próbują odwrócić kota ogonem,myśleli że będą traktowani jak w Indiach święte k...?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl