04.04.2024, 20:53 | czytano: 3124

Pytanie do kandydatów na burmistrza: "Przewidujecie możliwość współpracy?"

zdj. Maciej Gębacz
NOWY TARG. "Startujecie nie tylko w wyborach na burmistrza, ale i do Rady Miasta. Jeden zostanie burmistrzem, a ze statystyki wynika, że dwóch z was będzie w Radzie. Przewidujecie taką możliwość, że zasiadacie razem do stołu w celu wypracowania rozwiązań dla dobra mieszkańców, a nie tylko takich które są wynikiem własnych ambicji. Pytam o możliwość współpracy i dopuszczenia drugiej strony do rozmowy".
Takie pytanie sformułował podczas wczorajszej debaty z udziałem kandydatów na burmistrza - Łukasz Dłubacz, sam kandydujący w tych wyborach do Rady Powiatu Nowotarskiego.
- Lubię rozmawiać z ludźmi. Nikt nie jest nieomylny. Z każdym należy dyskutować - odpowiedział Maciej Tokarz. - Wszyscy chcemy dobra Miasta, może każdy to trochę inaczej widzi. Ale każdy z nas jest reprezentantem grupy ludzi i chociażby z szacunku dla tych wyborców, należy wysłuchać głosu ich reprezentanta - przypomniał i zadeklarował powrót do czytania pełnych interpelacji podczas sesji Rady Miasta, "by burmistrz mógł jawnie odpowiedzieć na pytania radnych i żeby była dyskusja".

- Współpraca buduje. Nie może być takiej sytuacji, że część osób postrzegany jako wrogów, którzy chcą tylko torpedować nasze działania. Trzeba patrzeć z 360-ciu stopni na problem. Czasem nasz krytyk może okazać się głosem rozsądku. Trzeba słuchać każdego, kto w tej Radzie zasiada, bo "poszedł tam" po to, żeby to miasto rozwijać - mówił Bartłomiej Garbacz.

- Zobaczymy jaki będzie werdykt wyborców i kto zasiądzie w Radzie Miasta. Porozumienie musi być, ale burmistrz żeby sprawnie działać musi mieć wsparcie. Musi być dyskusja - przyznał Grzegorz Watycha i dodał, że owa dyskusja powinna przebiegać podczas pracy w poszczególnych komisjach, by już na sesji sprawnie procedować uchwały. Jak mówił - "nie może być tak, że na komisjach nie ma pytań, ani dyskusji, deklaruje się współpracę, a potem na sesji, przy kamerach, a więc pod publiczkę pojawiają się nagle pytania i wątpliwości".

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Adam_6605.04.2024, 21:52
Przykre, bo tak w rzeczywistości każdy z tych panów po pierwsze będzie konsumował zwycięstwo albo przegraną. Współpracy nie będzie, bo nigdy jej nie było. Jak pozostanie obecny - pozostaniemy w dotychczasowym maraźmie. A jak ktoś inny, będzie czyścił urząd - i to jest normalne. Szkoda, że po wyborach przestaną się liczyć mieszkańcy i nie tylko dla burmistrza ale i dla radnych. Bo tak po prawdzie to co radni potrafili zrobić dla mieszkańców? Czy ktoś potrafi odpowiedzieć na to proste pytanie?
Ktoś05.04.2024, 18:46
Tak,tak Tokarz, który jest spalony w Zakopanem, to pcha się do Miasta."Pan mecenas" a na 1 debacie miał problemy ze zrozumieniem zasad i pytań.
minus05.04.2024, 14:49
do Mieszkaniec - jestem za! I wielu moich znajomych również. Oj będzie co sprawdzać i wyciągać z ukrytych szuflad. Inwestycje chyba najdroższe w Małopolsce przy najniższej jakośći realizacji. Największa też ilość usterek, publicznych fuszerek (Dworzec Kolejowy, MCK, Muzeum Drukarstwa, P&R) i ciągnących się latami poprawek. Fatalny stan oświaty za sprawą kompletnego braku kompetencji wiceburmistrz Steg-Iskrzyńskiej. Sprzedaży majątku miejskiego (udziały MPEC, tereny pod SAG) i katastrofy w gospodarce wodno-ściekowej (MZWIK). O innych nie wspomnę, bo te wystarczą by wystawić najgorszą ocenę obecnej ekipie rządzącej miastem. Najlepiej 7 kwietnia pozbawić już ich możliwości psucia Nowego Targu!
Obywatel góral05.04.2024, 12:01
Zdecydowanie Pan Tokarz na Burmistrza.
czytelniczka05.04.2024, 11:21
do abecede: Tokarz to inteligentny człowiek, nie da sobą manipulować, ma własne zdanie i nie ulega presji innych. W swoim składzie ma trochę ludzi, którzy nie cieszą się sympatią wielu mieszkańców, takich przejął, ale da sobie z tym radę. To kandydat najlepszy dla Nowego Targu. Ja mam dość kłamstw obecnie rządzących.
Pniok05.04.2024, 10:34
Watycha to typ urzędnika w zarękawkach. Choć stwierdzane przez sądy bezczynności urzędnicze dyskwalifikują go jako urzędnika.
Kaczy łupież05.04.2024, 10:07
Obojętnie kto byle nie ktos z pis.Teraz wychodzi jacy oni byli prawi i sprawiedliwi.
Hugo05.04.2024, 09:44
Watycha na pewno nie przewiduje współpracy w radzie bo ceni sobie tylko uległych sługusów i przytakiwaczy. Każdy kto ma swoje zdanie dostaje w klapsa. Tu trzeba uśmiechać się jak pewna radna na debacie a nie dyskutować
avitat05.04.2024, 09:01
Jako najbardziej pozytywnego kandydata odebrano Pana Tokarza. Takie jest nie tylko moje zdanie.
mieszkaniec NT05.04.2024, 08:13
Sądząc po odpowiedzi pana Watychy dochodzę do wniosku, że on nijak nie zrozumiał czym jest samorząd i jaka jest rola burmistrza. To typowy biurokrata z ograniczonym horyzontem do krawędzi biurka. Najważniejszy jest porządek w papierach i przewidywalność Rady, hahahaha najlepiej z większością arytmetyczną, bo wówczas można przepchać kolanem każdy idiotyzm wymyślony w zaciszu własnego gabinetu. Najlepiej też bez publicznej dyskusji, bo to przecież obnażyłoby jego kompleksy, nieudolność i obłudę. Po dziesięciu latach jednak to wstyd, to słabe, siara. I to mieszkańcy powinni zmienić, by mogli wpółuczestniczyć w rozwoju Nowego Targu.
Mieszkaniec05.04.2024, 07:49
Mam pytanie do Tokarza i Garbacza czy po wygraniu wyborów zrobią audyt i pociągną do odpowiedzialności obecną władzę.
Grosz05.04.2024, 06:39
Panom Watysze i Garbaczowi dziekujemy. Miasto i mieszkancy zasluguja na nowa szanse. Taka mozliwa jest za sprawa Pana Tokarza!!!
Anty prawo i socjalizm05.04.2024, 06:02
Nowy Targ wolny od towarzyszy z partii pis.Wiec watycha odpada.
abecede04.04.2024, 23:39
Obecna władza to już ma cały wianuszek gwiazd z wstążka na czele.

Kolejne gwiazdy, byli urzędnicy i cała reszta związana kiedyś z Markiem Fryźlewiczem już jedzie na plecach Tokarza.
Osiol04.04.2024, 22:37
Aż się rozmarzyłem taka kontrola premi projektów zbędnych,drogich wizualizacji nie istniejących obiektów, imprez na koszt podatnika kontrola dokumentów za osiem lat, urlopów, śmiesznych nagród, żądanie precyzyjnych odpowiedzi na pytania brrr jeszcze źle skresle na karcie....
Wspaniała kontrola połączona już z kampania do następnych wyborow.......
góral NT04.04.2024, 22:25
Pan Watycha już się "wykazał". Temu Panu już mówimy zdecydowane NIE. Kolesiostwo i swoi na stołkach
Niunia04.04.2024, 21:30
Grzegorz pokazał współpracę. ... czyli jej brak.
Czytelnik04.04.2024, 21:23
I o to jest Watycha. Widac po odpowiedziach na zapytania i interpelacje. Dużo i nic.
Kieroca04.04.2024, 21:10
Najlepszym pomysłem jest mycie ulicy ludzmierskiej w czwartek do południa kiedy jest jarmark i jest największy ruch GRATULACJE!!
Wyborca04.04.2024, 21:04
Na komisjach dyskusja a na sesjach odbieranie głosu radnym. Za to pan burmistrz może odczytywać swoje dwugodzinne sprawozdania. U Watychy jest na odwrót. Czas na zmiany
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl