27.10.2014, 20:40 | czytano: 4799

Biela na najwyższym podium w swojej grupie!

W ostatni weekend na trasach Beskidu Makowskiego z metą w Zakopanem został rozegrany 48. Rajd Żubrów. Na starcie stanęło 70 załóg. Po raz czternasty w klasyfikacji generalnej zwyciężył Sobiesław Zasada, któremu pilotował wnuk Daniel Chwist.
Panowie trasę rajdu pokonali w Audi TT RS. Podium uzupełnili Dariusz i Igor Banasikowie (Mitsubishi Lancer) oraz Romuald Chałas i Robert Bromke (Mitsubishi Lancer). Tak samo wyglądała kolejność czołówki w grupie I (dla uczestników powyżej 50 roku życia).
W grupie II (wiek od 30 do 50 lat) zwyciężyli Konrad Biela i Paweł Domalik (Subaru Impreza) przed Piotrem i Maciejem Schrammami oraz Grzegorzem Olchawskim i Kamilem Wróblem (obydwie załogi w Mitsubishi Lancer).

Kategoria III była przeznaczona dla załóg startujących w samochodach wyprodukowanych przed rokiem 1990. Pierwsze miejsce należało do Arkadiusza Kula i Alicji Gnatowska (Opel Kadett GTE). Na kolejnych miejscach Bartosz Janik z Igorem Jureckim (Mercedes 190E Z3 16V) oraz Mariusz Kubis z Jarosławem Strzeleckim (Alfa Romeo GT AN).

Konrad Biela i Paweł Domalik za zdobycie pierwszego miejsca w II grupie i dla Najlepszej Załogi Rajdu otrzymali od Sobiesława Zasady sportową kierownicę marki Corsica. Konrad jest mieszkańcem Szaflar i powoli przygotowuje się do startów w pełnym cyklu Mistrzostw Polski w Wyścigach Górskich. Utalentowany zawodnik ma już za sobą pierwsze stary w Wyścigach Górskich dla Amatorów, gdzie również zawsze plasuje się na pudle. Właśnie przygotowuje Renault Clio III Sport do walki cyklu zawodowym. Treningi w Kielcach pokazały, że 200 konne Clio spokojnie może walczyć z dużo mocniejszymi ale cięższymi samochodami. Konrad jednak ciągle szuka wsparcia finansowego aby móc skupić się w pełni na startach. Jesteśmy pewni, że w przyszłym roku o Konradzie będzie słychać znacznie więcej, czego mu mocno życzymy!!!