15.07.2019, 11:59 | czytano: 3265

Nadjeżdża nowa Toyota Camry

Po 15 latach przerwy do Europy Środkowej i Zachodniej wraca Toyota Camry. Ósmej generacji samochód jest już dostępny w salonach w Polsce, a my, dzięki uprzejmości nowosądeckiego dealera Toyoty firmy Kobos mieliśmy okazję przyjrzeć się mu nieco lepiej.
Model Camry oferowany jest od 1982 roku i znalazł w tym czasie ponad 19 milionów nabywców na całym świecie. Roczna sprzedaż na poziomie 700 tysięcy pojazdów czyni z tego samochodu niekwestionowanego lidera segmentu. Jak nowa Toyota Camry przyjmie się w Polsce?
Samochód oferowany w jednej tylko wersji napędu - jako hybryda na którą składa się 2,5-litrowy silnik benzynowy i współpracujący z nim silnik elektryczny. Zestaw taki rozwija moc 218 KM i według zapewnień producenta łączy niskie zużycie paliwa i emisję spalin z cichą pracą oraz większą mocą i elastycznością. Napęd przenoszony jest na koła przednie za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów.

Wybierać klienci mogą za to pośród trzech dostępnych wersji wyposażenia: Comfort, Prestige i Executive. W podstawowej wersji za cenę 141900 zł otrzymujemy samochód wyposażony we wszystko to, co potrzebne kierowcy i pasażerom w codziennej eksploatacji. Jeśli jednak chcielibyśmy wydać nieco więcej to w wyższych wersjach samochód otrzymuje między innymi większe koła, nawigację satelitarną czy ładowarkę bezprzewodową do telefonu. W najwyższej, kosztującej 161900 zł wersji Executive samochód ma także skórzaną tapicerkę. Do tej wersji możemy też dokupić ciekawą opcję dedykowaną dla tych którzy nową Camry będą jeździć z kierowcą. W pakiecie VIP zyskujemy bowiem możliwość regulacji tylnych foteli a w podłokietniku znajdziemy panel pozwalający pasażerowi sterować system audio i klimatyzacją.

Ta ostatnia opcja wiele mówi o planach producenta co do miejsca, jakie na rynku zająć ma nowa Camry. Poza osobami poszukującymi dużego i komfortowego samochodu o bardzo dobrej jakości i potwierdzonej, legendarnej wręcz trwałości nie do pominięcia jest segment sprzedaży flotowej szczególnie do urzędów i firm państwowych. Ekstrawaganckie samochody marek premium kłują w oczy na urzędowych parkingach - i tu właśnie miejsce dla nowej Camry, która idealnie łączy luksusowe wnętrze oferujące komfort i bezpieczeństwo podróży ze skromnym, choć niebagatelnym wyglądem. Ci którzy dotychczas z braku wyboru wybierali Skodę Superb, teraz będą mieli godna wzięcia pod uwagę alternatywę z Japonii.

Toyota reklamuje w mediach "rok potęgi 7 premier" i rzeczywiście, mimo, że zawyżono ich liczbę kilkoma wersjami nowej Corolli trzeba przyznać, że duże zmiany są widoczne. Nowa Rav4 którą testowaliśmy kilkanaście tygodni temu, ciekawie prezentujące się Corollę a teraz Camry która wreszcie wypełnia lukę w ofercie Toyoty - jest wreszcie z czego wybrać.
Nowa Camry - jak na samochód, który obok Corolli właśnie i Land Cruisera jest legendą japońskiej motoryzacji - oferuje kierowcy i pasażerom przemyślane rozwiązania zarówno w dziedzinie komfortu jazdy jak i bezpieczeństwa podróży. Systemy sygnalizujące zjechanie z pasa ruchu i ostrzegające przez przeszkodą, czytelny wyświetlacz head-up na przedniej szybie w połączeniu z cicho pracującym napędem, wygodnymi i nisko osadzonymi fotelami oraz świetnie wygłuszoną kabiną sprawiają, że jazda nową Camry jest przyjemna i relaksująca.

Dealer Toyoty firma Kobos zaprasza wszystkich zainteresowanych na jazdy próbne. W dodatku nie trzeba wcale jechać do Nowego Sącza! Wystarczy zadzwonić na numer 18 20 77 777 by umówić się na odpowiadający termin a pracownik salonu podstawi samochód pod Wasz dom.

wo/ fot. Michał Adamowski
komentarze
Esiok15.07.2019, 15:21
Ford Mondeo ze znaczkiem Toyoty :-)
ja15.07.2019, 12:15
niestety samochody na prąd to ślepy zaułek , ogniwa wodorowe lub spalanie wodoru jest ekologiczne . Wyprodukowanie i utylizacja baterii jest uciążliwe jak eksploatacja starego diesla przez 20 lat .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl