31.05.2020, 12:15 | czytano: 5937

Badania techniczne i prawo jazdy podczas pandemii

Trwająca od tygodni pandemia koronawirusa wpływa na nasze życie, także w dziedzinach związanych z motoryzacją. W niektórych aspektach zaszły tu pewne zmiany.
Dzięki wprowadzonym regulacjom prawnym, osoby których uprawnienia do kierowania pojazdami kończyły się w trakcie trwania pandemii mają automatycznie przedłużony okres ich ważności, do 60 dni od momentu zakończenia pandemii lub zagrożenia epidemiologicznego.
Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury poza prawami jazdy, przedłużeniu ulegają też uprawnianie zezwalające na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub pojazdem przewożącym pieniądze, świadectwa kierowców, legitymacje instruktorów nauki jazdy i egzaminatorów oraz świadectwa instruktorów techniki jazdy.

Inaczej sprawa ma się z badaniami technicznymi. Tu - wychodząc z założenia, że pracując zdalnie i nie wychodząc z domu nie musimy korzystać z samochodu, nie wprowadzono żadnych zmian. Terminy badań technicznych pojazdów obowiązują a stacje kontroli pojazdów są otwarte. Większość z nich wprowadziła też nowe zasady związane z Covid 19, od wydzielonych stref, po ograniczenia osób obecnych podczas badania. Możliwe jest też wykonanie badania bez wysiadania z samochodu - tak by do maksimum ograniczyć kontakt z innymi osobami.

Listę Stacji Kontroli Pojazdów z terenu Podhala uprawnionych do wykonywania badań technicznych pojazdów znajdziecie w katalogu firm podhale24.pl

wo/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl