18.02.2021, 23:28 | czytano: 5577

Studencka fantazja, czyli bolidem po stoku narciarskim

Członkowie akademickiego zespołu wyścigowego i inżynierskiego działającego na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie wybrał się na narty bolidem. I to nie byle jakim!
Korzystając z okazji, że narciarze chwilowo nie korzystali ze stoków studenci Akademii GóŸrniczo-Hutniczej postanowili na stoku narciarskim przetestować bolid swojej konstrukcji. Na stacje Szklana Góra w Harbutowicach wybrali się swoją najbardziej utytułowaną konstrukcją. Pojazd, który jest bohaterem poniższego filmu zdobył 1 miejsce w konkurencji Acceleration na FS Netherlands i 2 miejsca w Skid-Pad i Autocross na tych samych zawodach. Był też 1. w Acc na zawodach FS Spain i 3. na SAE Michigan. Regulamin takich zmagań zakłada konieczność tworzenia nowego bolidu co roku, więc jest to już bolid „emerytowany”. Dlatego też pojawił się pomysł, żeby wzorem Red Bull Racing wykorzystać sytuację z zamkniętymi stokami i nagrać ciekawe wideo z użyciem bolidu na narciarskiej trasie.


W najbliższym czasie, już w marcu zespół zamierza zaprezentować nowy bolid spalinowy oraz wdrożyć system autonomiczny do bolidu elektrycznego – jako jedyny zespół FS w Polsce równocześnie rozwijają trzy technologie: spalinową, elektryczną i bolidy autonomiczne.

W wakacje planują wystartować z nowymi maszynami na europejskich zawodach Formuły Student: w Austrii, Czechach, Holandii i Hiszpanii

mat. prasowe, oprac. wo/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Kowanconski14.03.2021, 16:59
Panie tam jak z 30 lat temu czerwonej mazda Fred zaliczył Długa Polanę
pik22.02.2021, 15:08
Powodzenia
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl