07.03.2021, 16:03 | czytano: 6588

Pokonali ponad tysiąc km, by pomóc dziecku (zdjęcia)

32 offroadowe ekipy przemierzyły Polskę od Bałtyku po Tatry, by w ramach "Maratonu po życie Mai" pomóc małej dziewczynce zdobyć środki na niezwykle kosztowną terapię.
Maja potrzebuje najdroższego leku na świecie - terapia to koszt ponad 9 milionów złotych! Udało się już uzbierać ponad 8 milionów, a do akcji włączyli się miłośnicy offroad’u.
Na starcie "Maratonu po życie Mai" zorganizowanego przez Łódzki Klub Offroad’owy i zawodnika Arkadiusza Lindera stanęły 32 ekipy, w sumie ponad 90 osób. 10 kładów, 12 ATV i 10 samochodów 4x4 wystartowało we wtorek 2 marca z sopockiego molo. Przez 6 dni uczestnicy wyprawy pokonali ponad 1 000 kilometrów odwiedzając po drodze Golub-Dobrzyń, Warszawę, Łódź i Kraków, by na koniec zajechać do Zakopanego.Aby wziąć udział maratonie trzeba było wylicytować sobie miejsce startowe - tylko w ten sposób zebrano 270 tysięcy złotych. Kolejne 80 tysięcy to kwoty zebrane z aukcji przedmiotów przekazywanych po drodze przez osoby chcące pomóc Mai. Razem to ponad 350 tysięcy złotych, a trwa jeszcze cały czas zbiórka do puszek!

W Zakopanem na Placu Niepodległości na uczestników maratonu czekał Oskar Pieprzak - Mistrz Polski w quadowych rajdach przeprawowych. Tu maraton oficjalnie się zakończył.
Jak w imieniu organizatora mówi Anna Kosmalska - zainteresowanie wydarzeniem było tak duże, że już teraz kolejne ekipy zgłaszają chęć wzięcia udziału w podobnych inicjatywach. Pomysł będzie więc prawdopodobnie miał swoją kontynuacje.wo/ zdj. Piotr Korczak
zobacz także
komentarze
katar bezobjawowy :)))07.03.2021, 21:30
Jesteście WIELCY !!!!!!! i tyle.
Rider07.03.2021, 19:43
Tak dla ścisłości: Oskar jest dwukrotnym Mistrzem Polski. Może dla niektórych to detal, ale jeden raz może być przypadkowy, a dwa razy to już pewność.
katar bezobjawowy :)))07.03.2021, 16:39
Pozytywnie ,*** ,, Ludzie.Fani świrusa siedzący w piwnicach ze strachu w toaletach, biadolący na compach bo mutuje się świrus że będzie się można ze**ać z głodu.Nie żal mi was,,bidoki,,.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl