16.04.2016, 21:59 | czytano: 2658

XX Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Gminy Nowy

W Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej odbyło się oficjalne otwarcie wystawy prac plastycznych nadesłanych na XX konkurs plastyczny pt. „Życie codzienne na wsi z opowieści moich dziadków”.
Otwarcie wystawy połączone było z ogłoszeniem wyników konkursu i rozdaniem nagród uczestnikom. W tegorocznej edycji wzięło udział 70 uczniów z 17 szkół podstawowych: Gronkowa, Rogoźnika, Lasku, Szlembarku, Ostrowska, Krempach, Morawczyny, Harklowej, Nowej Białej, Ludźmierza, Dębna, Obidowa, Pyzówki, Dursztyna, Knurowa, Waksmundu i Łopusznej) i 3 Gimnazjów: Łopusznej, Gronkowa i Krempach.
Organizator konkursu powołał jury, które oceniło 63 prace ( w tym także prace zbiorowe) nadesłane na konkurs.


Protokół Jury XX Gminnego Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży

Komisja w składzie:

1. Jan Makowski
2. Anna Dziubas
3. Władysław Waksmundzki

oceniła 63 prace plastyczne w III kategoriach wiekowych

kat. od 0 do III
I miejsce – Radosław Ciężobka i Przemysław Ciężobka – Ostrowsko
- Joanna Plewa - Lasek
II miejsce – Agnieszka Kapłoniak – Harklowa
– Karolina Gąsienica – Gronków
III miejsce – Lena Parzygnat – Obidowa
– Kornelia Potoczak – Dębno
- Amelia Grabowska – Waksmund
wyróżnienie – Anna Sadłoń - Knurów, Sylwia Kamoń – Ostrowsko,

Paweł Cerwas – Ostrowsko, - Szymon Michalik – Łopuszna,
Anna Rudzka – Morawczyna, Dawid Szeliga – Lasek,
Amelia Zagórska – Lasek, Piotr Michalik – Łopuszna,
Julia Domalik – Waksmund, Izabela Sojka – Obidowa,
Aleksandra Sikora – Gronków, Mateusz Kapel – Waksmund,
Kamil Kunka – Waksmund, Gabriela Michalak – Morawczyna,
Aleksandra Kunka – Waksmund, Mateusz Garbacz – Waksmund,
Paulina Krużel – Ludźmierz, Weronika Łysy i Grzegorz Wojtasiak - Pyzówka
kat. od IV –VI
Nagroda Grand Prix – Julia Gaberek – Harklowa
I miejsce – Natalia Szlembarska , Andżelika Skawska – Knurów
II miejsce – Monika Gil, Aleksandra Waksmundzka – Knurów
- Arkadiusz Knapczyk – Szlembark
III miejsce – Karolina Tokarczyk – Szlembark
- Emilia Bury – Pyzówka
- Martyna Kaczmarczyk – Dębno
–Patrycja Budz – Harklowa

wyróżnienie -
Wojciech Białoń – Pyzówka, Arkadiusz Łopata – Dursztyn,
Katarzyna Kurzydło – Dębno, Izabela Kwak – Rogoźnik,
Katarzyna Janos – Dębno, Aleksandra Charczuk – Gronków,
Magdalena Palonek i Wanda Łukasz – Krempachy, Wiktoria Kukuczka – Dębno,
Maria Budz – Dębno, Katarzyna Mosz – Krempachy
udział –
Aleksandra Waradzyn – Dursztyn, Martyna Łojek – Nowa Biała,
Paulina Wróbel i Natalia Włodarczyk – Obidowa, Patryk Ścisłowicz – Rogoźnik
Julia Moś i Magdalena Marek – Krempachy, Kamila Majerczyk – Nowa Biała,
Katarzyna Gnida – Nowa Biała, Alicja Młyńska – Szlembark, Marcin Tylka – Rogoźnik,
Piotr Łaś – Gronków, Gabriela Grzywnowicz - Dębno

kat. Gimnazja
I miejsce – Sabina Wilczek – Gronków
II miejsce – Gabriela Moś – Krempachy
– Agnieszka Pietrzak – Łopuszna
III miejsce – Katarzyna Słowik – Krempachy
wyróżnienie – Marlena Smarduch – Łopuszna
udział –
- Martyna Chmielak – Łopuszna, Patrycja Strama – Gronków,
- Weronika Zarębczan – Gronków, Martyna Goleniowski – Krempachy


Uwagi Jury: Komisja przy ocenie zwracała uwagę na to czy praca odzwierciedla temat, który w mniemaniu organizatorów i Jurorów był w miarę łatwym do przedstawienia. Konkurs był przy okazji swoistą lekcją o życiu i pracy na wsi, zajęciach ludzi związanych z tradycyjnym gospodarstwem rolnym i domowym jak również o obrzędach i zwyczajach wiejskich.

Komisja zachwyciła się wysokim poziomem i różnorodnością technik wykonania prac oraz użytych do tego materiałów: siano, piórka, płatki owsiane, mak, filc, kamienie, wata, drewno, nici , plastelina, mech, słoma). Najwięcej prac wykonano w kategorii klas od IV do VI natomiast w kategorii gimnazja nadesłano tylko 8 prac. W przyszłym konkursie plastycznym prosi się uczestników o ograniczenie wielkości prac przestrzennych.

Źródło: GOK Łopuszna
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl