18.04.2016, 18:33 | czytano: 1160

"Puk! Puk" - premiera Teatru Chrząszcz w Trzcinie

RABKA-ZDRÓJ: W Galerii MOK „Pod Aniołem” odbyła się kolejna premiera grupy artystycznej Teatr Chrząszcz w Trzcinie prowadzonej przez Stowarzyszenie Lokomotywa.
„Puk! Puk!” to przedstawienie dla małych dzieci od 3 lat, nastawione na bliski kontakt z widzem. Pełna sala i żywiołowe reakcje dzieci świadczą o tym, że teatr zaskarbił już sobie sympatie rabczan.
Jak tłumaczą twórcy, spektakl jest pomyślany jako kolejny stopień oswajania się z teatrem po przedstawieniu naj-najowym, dlatego opowiadana historia nie jest skomplikowana, tempo akcji dostosowane do percepcji małego dziecka. Spektakl nie straszy, choć opowiada o różnych stanach emocjonalnych takich jak lęk przed nieznanym, przed dziwnymi dźwiękami, przed samotnością. Tym lękom przeciwstawiona jest siła zabawy, przyjaźni i dążenia do spełnienia marzeń. Napięcia rozładowuje też komiczność postaci i sytuacji.

Głównym bohaterem jest bojaźliwy Mamut, który schował się przed strasznymi dźwiękami do kapelusza i tak przetrwał do naszych czasów. Teraz musi się zmierzyć z nowymi wyzwaniami, w epicentrum których ląduje ekscentryczna Kaczka. Teatr Chrząszcz w Trzcinie zestawia ze sobą dwie postawy życiowe: Kaczka jest otwarta na nowe, natomiast Mamut obawia się zmian, Kaczka najpierw działa, a później myśli, a Mamut odwrotnie. Oboje uczą się czegoś od siebie nawzajem, co doprowadza ich do szczęśliwego finału.

Spektakl jest autorskim dziełem Marty Skrockiej i Cezarego Skrockiego. Występują Aneta Gierat i Cezary Skrocki. Muzyka: iStock.com oraz Village Records. Konsultacja choreograficzna: Aneta Tucznio.

Najbliższe spektakle Teatru Chrząszcz w Trzcinie:
25. kwietnia - BAM-BAM – Nowy Targ, MOK /godz. 11/
30. kwietnia - PLUM I BULB, czyli problemy z wodą - Rabka, Galeria MOK „Pod Aniołem” /godz. 16/
01. maja - O! WLAZŁ KOTEK NA PŁOTEK - Rabka, Galeria MOK „Pod Aniołem” /godz. 16/
02.maja. BAM-BAM - Rabka, Galeria MOK „Pod Aniołem” /godz 11/
02.maja. Puk! Puk! - Rabka, Galeria MOK „Pod Aniołem” /godz 16/
Więcej informacji na stronie: lokomotywa.org i www.facebook.com/chrzaszczwtrzcinie.

Źródło: organizatorzy
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl