01.05.2016, 11:47 | czytano: 3168

Małgorzaty Majewskiej "Przepis na bieganie"

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Fachowych książek na temat diety, biegania i ogólnie "zdrowego trybu życia" jest mnóstwo. Dochodzą do tego jeszcze tematyczne czasopisma, wyspecjalizowani trenerzy oferujący porady. Dlaczego więc książka Małgorzaty Majewskiej zasługuje na uwagę?
Jak mówiono podczas promocji książki w zakopiańskiej bibliotece - dlatego, że "jest prawdziwa". Zbudowana na doświadczeniu.
Autorka książki, Małgorzata Majewska - przebiegła siedem maratonów. Ale jak sama mówi, do zmiany trybu życia - a przede wszystkim sposobu odżywiania - skłoniła ją przykra konieczność. Po prostu musiała nauczyć się wyjątkowo dokładnie dobierać składniki pożywienia ze względu na dziecko.

- To nie jest kolejny poradnik. To książka napisana przez osobę, która biega i skierowana dla tych, którzy biegają tylko dla siebie, chcą wiedzieć czy bieganie, a na dodatek napisana z pozycji człowieka, który wcześniej nie zamierzał biegać - tłumaczy.

Publikacja ma być pomocna przy przebudowie "sposobu myślenia o gotowaniu".

Autorka jest językoznawczynią, specjalistką w zakresie komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Interesuje się relacjami między językiem i psychologią; poza Instytutem Dziennikarstwa UJ, prowadzi także zajęcia w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ, Instytucie Socjologii UJ oraz Kolegium oo. Dominikanów.
"Przepis na bieganie" zawiera kilkadziesiąt prostych i zdrowych przepisów, dobrych zarówno dla maratończyków, jak i początkujących biegaczy. Ale nie tylko. To także porady jak zacząć swoją przygodę z bieganiem, co zrobić, by uniknąć kontuzji, co jeść przed biegiem, w jego trakcie i co po zakończeniu biegu, jak traktować suplementy i odżywki oraz jak biegać, by skutecznie schudnąć.

Książka powstała przy współpracy dietetyka sportowego dr hab. Barbary Frączek.

opr.s/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
George02.05.2016, 11:22
hmm..jakoś figura autorki , nie przekonuje do zakupu książki.
Też biegacz02.05.2016, 07:21
Widzisz Bodzio jak można się pomylić w ocenie ludzi po wyglądzie. Przebiegła 6 maratonów.
Bodzio01.05.2016, 16:10
Parząc na nią to jest bardziej teoretyczką niż praktyczką.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl