07.06.2016, 19:55 | czytano: 3394

Dziecięcy wyścig kolarski w ramach Nowy Targ Road Challenge (zdjęcia)

zdj. Krzysztof Garbacz
W minioną niedzielę obok Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu rozegrano zawody rowerowe dla dzieci klas 1-6.
Na starcie zjawiło się 99 małych zawodników. Ich duch walki i chęć rywalizacji, a zarazem radość z jazdy na rowerze, zapewniły całemu wydarzeniu fantastyczną sportową atmosferę. Rodziny i przyjaciele małych sportowców przyglądający się wyścigom z trybun udowodnili, że nowotarscy kibice, to najlepsi kibice.
Wyścig toczył się pod hasłem "Wszyscy jesteśmy wygranymi". Każdy młody kolarz otrzymał dyplom ukończenia zawodów oraz, jak na prawdziwy wyścig przystało, sportowe nagrody rzeczowe - profesjonalny bidon od organizatora firmy Tatra Cycling Events i odblaski od Urzędu Miasta. Dla każdego startującego w ramach osłody lodziarnia Żarneccy podarowała kupon na degustacje swoich słynnych lodów.

Zwycięzcy poszczególnych wyścigów otrzymali dodatkowo podarunki rzeczowe od Kotelnicy Białczańskiej i firmy JMP Sport Wear. Nagrody nadziejom kolarstwa na Podhalu podczas oficjalnej dekoracji wręczała wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska- Steg.

Po wręczeniu nagród dzieci miały możliwość obserwowania finiszu kolarzy startujących w profesjonalnym wyścigu kolarskim Nowy Targ Road Challenge.

W opiece nad małymi kolarzami pomagali organizatorom studenci Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz ich opiekunowie. O bezpłatne serwisowanie rowerów zadbała firma Dotsport z Krakowa.
Obszerna fotorelacja z wyścigu autorstwa Pani Pauliny Pacygi znajduje się na profilu organizatora na FB


Kinga Szafraniec, zdjęcia w galerii Krzysztof Garbacz
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wicher08.06.2016, 06:14
Co to za nazwy " Road Challenge " to polskiego języka wam brakuje ku...a matoły jedne !!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl