29.09.2016, 09:10 | czytano: 4068

Medaliści paraolimpijscy w Spytkowicach (zdjęcia)

zdj. Andrzej Habina
Szkołę Podstawową nr 3 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Spytkowicach odwiedzili wielokrotni medaliści igrzysk paraolimpijskich w szermierce, Arkadiusz Jabłoński i Radosław Stańczuk.
Szermierze oprócz medali z kilku paraolimpiad mają także w dorobku wiele tytułów z Mistrzostw Świata i Europy. Barwnie i z humorem opowiedzieli o swoich sportowych dokonaniach oraz o tym jak wygląda życie osoby niepełnosprawnej.
Odpowiadali również na liczne pytania zadawane przez młodych widzów, którzy z zapartym tchem słuchali ich historii, spontanicznie wyrażając swój podziw i niejednokrotnie zaskoczenie. Opowieść byłych reprezentantów Polski ilustrowały ciekawe filmy o tematyce dot. osób niepełnosprawnych. Niewątpliwie największą atrakcją spotkania było dla uczniów praktyczne poznanie zasad szermierki, wraz z możliwością samodzielnej walki na wózkach.

Spotkanie zorganizowała dyrektor szkoły, Pani Barbara Czarniak-Fiedor wraz z nauczycielami i Radą Rodziców.
Na zakończenie mistrzowie wraz z wolontariuszami otrzymali pamiątkowe medale gminy Spytkowice od wójta Ryszarda Papanka.

Przybyli goście to zarazem współzałożyciele „Fundacji Akademii Integracji – Praca, Edukacja, Sport”, która skupia się na szeroko pojętych problemach i zagadnieniach związanych z życiem, aktywnością i rolą społeczną osób niepełnosprawnych, ze szczególnym naciskiem na pracę, edukację i sport. Fundacja jest kontynuacją projektu „AMS dla Integracji”. W ramach swojej działalności edukacyjnej prowadzi m.in. pokazy w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Podczas prezentacji dzieci i młodzież mają okazję poznać szermierkę na wózkach i samodzielnie zawalczyć z najlepszymi zawodnikami w Polsce – członkami kadry narodowej, wielokrotnymi medalistami paraolimpijskimi, Mistrzami Świata i Europy.

Andrzej Habina
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
MORFO09.10.2016, 21:53
Do kevin sam w domu. Niestety pudło, panią dyrektor nie jestem, natomiast zadowolonym rodzicem- owszem. Pani Basia nie musi się sama chwalić, bo to co do tej pory zrobiła dla szkoły mówi samo za siebie. A co do pomysłów, to ma ich wiele ale i uwzględnia nasze propozycje a nie ma jak dla mnie nic ważniejszego, niż dobra współpraca.
Nic dodać, nic ująć.
kevin sam w domu05.10.2016, 20:49
Do MORFO. Pani dyrektor SP3, widzę że wyznaje pani zasadę "jeśli nie ma cię kto pochwalić, pochwal się sam". Super notę sobie pani wystawiła a przy tym jaka skromność (oczywiście ironizuję, jeśli pani nie zrozumiała). Prawda jest taka, że gdyby nie pomysły innych osób to SP 3 nie miała by się czym pochwalić a już pani dyrektor to zupełnie. Szczere gratulacje dla Rady Rodziców oraz innych zaangażowanych osób.
MORFO03.10.2016, 08:14
I znów kolejny raz okazuje się że sp3, choć niewielka, to przoduje w takich i innych inicjatywach a pozostałe, w tym sp1 i gimnazjum mogą tylko pozazdrościć. Tu już funkcjonują dzienniczki elektroniczne, czego inne szkoły (nie wiem dlaczego) się boją. BRAWO
Pełnosprawny (bez sukcesów)29.09.2016, 22:06
Piękna lekcja tolerancji, pokory, poszanowania odmienności drugiego człowieka. Jednocześnie pokazanie możliwości pokonywania barier, osiągania nieosiągalnego oraz sukcesu poprzez samozaparcie i ciężką pracę. Brawo SP3 Spytkowice.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl