11.10.2016, 16:04 | czytano: 3175

I Grupowe Szkolenie Psów w gminie Szaflary

W ramach obchodów Światowego Tygodnia Zwierząt, Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach zorganizowało pierwsze w gminie grupowe szkolenie psów.
Psy podzielone na 3 grupy: szczenięta, młode i dorosłe miały okazję potrenować podstawy posłuszeństwa ze swoimi właścicielami. Zarówno nowicjusze jak i szkolone już wcześniej psy bardzo żarliwie wykonywały polecenia swoich przewodników aby zasłużyć na nagrodę w postaci smakołyka. Trener Jerzy Salawa tłumaczył na czym polega szkolenie pozytywne i korygował błędy szkoleniowe oraz udzielał porad behawioralnych. Każdy czworonożny uczestnik szkolenia otrzymał pamiątkowy medal za udział w wydarzeniu a właściciele zostali zaproszeni na wspólnego grilla.
Uczestnicy pozytywnie ocenili wysiłek organizatorów i zdeklarowali udział w kolejnych szkoleniach, o ile takie zostaną zorganizowane.

Na szkoleniu stawiły się: wielorasowe - Sunia, Ozzy, Bryndza, Puszek, Luna i Figa, bernardynka Tajga, cane corso Kanon, chihuahua Mela, york Tofik, oraz rottweilery z hodowli Valarti: bracia Atos i Argo oraz ich matka Daisy.

Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki serdecznie dziękuje za udział i zainteresowanie takim rodzajem spędzania wolnego czasu i zaprasza do śledzenia strony internetowej w poszukiwaniu kolejnych ciekawych inicjatyw.

Podziękowania kieruje również do ratownika medycznego Macieja Szlembarskiego oraz doktora weterynarii - Piotra Lasaka za zabezpieczenie imprezy oraz prowadzącego Jerzego Salawy z Pozytywnego Ośrodka Szkolenia Psów SalwDog z którym GCKPiT współpracuje w projekcie "Pieskie życie w Szaflarach".
Celem szkolenia było, przede wszystkim, zachęcenie właścicieli psów do pracy nad wychowaniem swoich pupili oraz zaprezentowanie prostych metod, które diametralnie zmieniają podejście do szkolonych psów.

Spotkanie zrealizowane zostało w ramach projektu “Pieskie życie w Szaflarach” z programu “Działaj Lokalnie” finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, która z kolei realizowana jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie przy Stowarzyszeniu Rozwoju Orawy w Jabłonce.

Źródło: GCKPiT w Szaflarach, oprac.r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Ciekawe kto?12.10.2016, 12:04
Czyżby Tołbi miał zostać zaklinaczem psów? A może księciunio?
Smok12.10.2016, 07:27
Nie widzę ani jednego? O_o
Ośrodek Szkolenia Psów SalwDog11.10.2016, 20:48
Tak będą :) proszę tylko obserwować nasz profil na Facebooku a będą państwo na bieżąco
BW11.10.2016, 19:48
Szkolenie odbyło się w ramach projektu "Pieskie życie w Szaflarach" i zostało pozytywnie przyjęte, niewykluczone więc, że zostaną zorganizowane kolejne. Prowadzone są także pokazy w szkołach podstawowych na terenie gminy, gdzie informujemy jak obchodzić się z psami ale także uświadamiamy młodych ludzi że za puszczanie psów luzem grozi mandat. W prawie każdej szkole zgłaszany jest ten problem więc gmina ma zamiar rozpocząć wyłapywanie wałęsających się psów.
alik11.10.2016, 19:14
A co z watachami psów wolno biegającymi po gminie??????????????????????
vcvc11.10.2016, 17:47
Będzie więcej takich szkoleń?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl