08.11.2016, 17:30 | czytano: 1911

Pełnosprawni przez Sport- start projektu BO Małopolski w Powiecie Tatrzańskim

Rozstrzygnięto konkurs na realizację projektu Budżetu Obywatelskiego Małopolski 2016-2017 pt. "PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT". Dotację w wysokości 100 000 zł otrzyma Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane.
Projekt polega na aktywizacji sportowej osób z niepełnosprawnością z Powiatu Tatrzańskiego, poprzez włączanie do regularnego treningu i rywalizacji sportowej.
Celem zadania jest wytworzenie nawyku regularnego podejmowania aktywności sportowej, integracja i poprawa kondycji fizycznej i społecznej osób z niepełnosprawnością.

Zadanie rozpocznie się w połowie listopada 2016, a zakończy w grudniu 2017 r. Obejmie co najmniej 40 dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, którzy nieodpłatnie trenować będą na obiektach sportowych w Zakopanem. Treningi prowadzone będą przez trenerów z doświadczeniem w pracy sportowej z niepełnosprawnymi, a obejmować będą naukę podstawowych elementów sportów letnich i zimowych. Uczestnicy będą mogli ćwiczyć jazdę na nartach, na rowerach, bieganie na biegówkach, grę w tenisa, siatkówkę, badmintona, koszykówkę, gimnastykę, nordic walking i inne. Intensywność i rodzaj treningów adaptowane będą do możliwości uczestników. Sportowcy projektu uczestniczyć będą w wybranych zawodach i imprezach otwartych, integracyjnych lub specjalnych w Zakopanem.

Uczestnikami projektu mogą być dzieci (6-17 lat) oraz dorośli z niepełnosprawnością (18+ lat) z Powiatu Tatrzańskiego (za zgodą ich lekarza prowadzącego).

Zgłoszenia w biurze Fundacji HANDICAP Zakopane, mailowo: handicap@handicap-zakopane.pl lub telefonicznie: 601 993 443.
Więcej informacji o treningach i działaniach Fundacji HANDICAP Zakopane: www.handicap-zakopane.pl

źródło: Fundacja HANDICAP Zakopane
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
BEJU08.11.2016, 18:52
brawo! brawo! po stokroć brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl