20.11.2016, 14:20 | czytano: 2134

Lista dzieci zgłoszonych do Akcji „Choinka Marzeń” już gotowa

zdj. Szymon Pyzowski
Szkoły podstawowe z terenu miasta zgłosiły dzieci, których marzenia spełnimy. Tych dzieci z marzeniami jest w sumie 291. Czy może być piękniejszy widok od szczęśliwego dziecka, pod choinką rozrywającego papier z paczki i wyciągającego wymarzony prezent?
Każde dziecko czeka na taką paczkę. Naszym celem jest również dotarcie nie tylko do dzieci z rodzin w trudnej sytuacji finansowej, ale i do takich, w rodzinach których nie ma zwyczaju obdarowywania prezentem gwiazdkowym, dlatego te dzieci są emocjonalnie uboższe. Zróbmy wszystko, aby w tym roku każde dziecko mogło zerwać papier ze swojej paczki.
Wszyscy pracujemy wspólnie i już w drugim roku wiemy bez słów, co mamy robić. Nie jesteśmy żadną fundacją nie mamy z tego żadnych gratyfikacji.

Prace nad przygotowaniem Choinki Marzeń, projekt i przygotowanie baniek, projekt plakatu - są przez osoby zaangażowane wykonywane bezpłatnie, wszyscy są bardzo zaangażowani. Mamy dużo pracy i jeszcze więcej satysfakcji. Już się cieszymy na myśl o radości dzieci.

Zakup potrzebnych artykułów na wykonanie baniek, plakaty, druk itp – opłacone są przez Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe oraz Pana Posła Edwarda Siarkę.

Organizatorami są: Parafia św. Jana Pawła II w Nowym Targu, Anna Tylka oraz Maria Chmielowska-Szymoniak.

Patronat, współorganizator: Starosta Powiatu Nowotarskiego, Burmistrz Miasta Nowy Targ, Poseł na Sejm RP Edward Siarka, Galerii Nowotarskiej Buy & Ely.

Projekt bańki: Maria Chmielowska- Szymoniak.

Wykonanie baniek:, dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Nowym Targu, dzieci ze świetlicy środowiskowej przy Parafii p.w. Św. Jana Pawła II pod kierunkiem Marii Chmielowskiej-Szymoniak oraz Anny Zgierskiej

Projekt graficzny plakatu: Marcin Drabik „ Karol”
Patronat medialny: Podhale 24, Podhale Region, NtvK, Góral Info, Gość Niedzielny i Watra.

Choinki będą wystawione od 28. listopada do wyczerpania baniek: jedna w kościele p.w. Św. Jana Pawła II ul. Szaflarska, druga - w Galerii Nowotarskiej Buy & Fly. Akcja będzie trwała od 27. listopada do 20 grudnia. Oddawanie prezentów - na Plebanii kościoła p.w. Św. Jana Pawła II ul. Szaflarska, do 18. grudnia. Bardzo prosimy o udział w tej akcji z największą odpowiedzialnością, by nadzieje żadnego ze zgłoszonych dzieci nie zostały zawiedzione. W bańce znajduje się karteczka z marzeniem. Zerwanie bańki wiąże się z wzięciem na siebie obowiązku zakupienia prezentu, w przeciwnym razie gwiazdowe marzenie dziecka się nie spełni. Jeżeli jednak po zerwaniu bańki zrezygnujemy z zakupienia prezentu proszę o oddanie bańki do kościoła, na Plebanie lub odwieszenie na choinkę.

Porady praktyczne:

Dzieci mają wiele marzeń - jedne chcą tylko skromnego prezentu, inne może bardziej wyszukanego, jeszcze inne marzą o niespodziance. Gdyby wymarzony prezent dla osoby, która zerwała bańkę, okazał się za drogi - może go kupić do spółki z kimś z rodziny lub z sąsiadów, co też jest częstą praktyką.

Prezenty powinny być bezpieczne i odpowiednie do podanego w bańce wieku dziecka.

Organizatorzy
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl