Przy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu zaczyna swoją działalność Studenckie Biuro Tłumaczeń. Opłatą za dobrze wykonaną pracę dla studentów będą… rekomendacje. Tłumaczenia będą bezpłatne.
Od 1 grudnia mieszkańcy z Nowego Targu i okolic mają możliwość zamówić tłumaczenia swoich dokumentów, które dla nich wykonają studenci filologii angielskiej o specjalności Filologia angielska tłumaczeniowa. Studenckim Biurem Tłumaczeń zarządzają sami studenci, a kierownikiem biura jest student wybrany przez pozostałych zrzeszonych studentów. Jednak nad jakością i profesjonalizmem oferowanych tłumaczeń czuwają wykładowcy Filologii angielskiej. Zamówić można wszystko, co nie wymaga uwierzytelnienia, np. CV, listy, referaty, instrukcje obsługi, umowy, oferty handlowe czy prawne, teksty medyczne, turystyczne, naukowe, strony internetowe i inne. Chyba, że oprócz tłumaczeń, które są podstawą prac domowych i zaliczeniowych na zajęcia dydaktyczne.
Studenckie Biuro tłumaczeń PPWSZ tłumaczy teksty w języku angielskim. Skorzystać z oferty mogą nie tylko mieszkańcy miasta i studenci, lecz także pracownicy naukowi oraz pracownicy administracji. Jak zamówić? Klient dostarcza do Biura wniosek o wykonanie tłumaczenia. We wniosku powinien być krótki opis zlecenia, oraz podane dane pozwalające na kontakt z nim. Klient własnoręcznie podpisuje oświadczenia, gdzie między innymi ukazane jest, że przyjmuje on do wiadomości, że tłumaczenia nie będzie wykonywał zawodowy tłumacz.
Współpraca z Biurem daje studentom nieocenioną możliwość nauki zawodu tłumacza od profesjonalistów i jednocześnie zdobycia doświadczenia zawodowego i referencji już na etapie studiów.
Informacje dotyczące Studenckiego Biura Tłumaczeń PPWSZ można znaleźć na stronie głównej PPWSZ (www.ppwsz.edu.pl). Znajduje się tam też adres mailowy, na który można przesłać zlecenie tłumaczenia.
Źródło: PPWSZ, oprac. r/
Studenci nie byli konkretnie przygotowywani do roli tłumacza, więc teraz nie będą tłumaczyć tylko będą sie tego wreszcie praktycznie uczyć! Myślę, że to jest dobry pomysł, szkoda że tak późno się pojawił bo z pewnością ludzie, którzy już stracili nadzieje na bycie tłumaczem i zrezygnowali ze studiowania w NT mogliby sie jeszcze będąc na PPWSZ jakkolwiek zapoznać z pracą tłumacza w realu a nie przez podręcznik czy slajdy.