13.02.2017, 13:19 | czytano: 2843

Pobiegną z Zakopanego na Hel w charytatywnym celu

Około 750 kilometrów, 13 dni, 2 biegaczy i 1 cel – spełnić marzenia chorych dzieci, podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. Taki właśnie plan ma Aleksandra Kasprzak i Przemysław Koziarski, którzy na początku lipca staną na Krupówkach w Zakopanem i pobiegną ile sił w nogach aż na Hel, by wesprzeć chore dzieci.
Marzenia podopiecznych Fundacji Mam Marzenie można podzielić na kilka kategorii: „być”, „dostać”, „spotkać” oraz „zobaczyć”. Ich pragnienia udaje się spełniać dzięki pracy wolontariuszy oraz zaangażowaniu życzliwych osób. Takich jak Aleksandra Kasprzak, biegaczka z Zabrza, oraz Przemysław Koziarski z Opola, którzy postanowili połączyć spełnienie swojego marzenia z pomocą chorym dzieciom.
– W ubiegłym roku pragnęłam pokonać dystans 2016 kilometrów, później postanowiłam przebiec Polskę. Bieg, który zaczyna się na Krupówkach i kończy nad Bałtykiem, to właśnie moje marzenie, które chce połączyć ze spełnieniem pragnień podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. Jeśli mogę pomóc chorym dzieciom, to z wielką przyjemnością przebiegnę wzdłuż Polskę i będę zbierać pieniądze dla podopiecznych fundacji, aby spełnić ich marzenia – mówi Aleksandra Kasprzak.

Bieg wystartuje 4 lipca br. Biegacze każdego dnia będą pokonywać dystans większy niż maraton! W sumie przez 13 dni przebiegną około 750 kilometrów.

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 7000 marzeń chorych dzieci.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
zobacz także
komentarze
Wyrocznia16.02.2017, 11:50
Może wszyscy zacznijmy biegać w słusznym celu i nikt nie będzie pracował. Jak zaczniemy z głodu przymierać to zrozumiemy, że nie tędy droga do pomocy. Za chęci niesienia pomocy duży plus, ale nie tędy droga niestety. Jak ktoś tego nie rozumie to ma bardzo ograniczone myślenie.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl