26.04.2017, 12:22 | czytano: 1918

Telewizyjny program "Misja Natura" w Pieninach

Na antenie telewizyjnej Dwójki można oglądać serial „Misja Natura”. Jedenasty odcinek poświęcony obszarowi Natura 2000 gościł będzie w Pieninach. Emisja programu w piątek 28 kwietnia o godzinie 6.35.
Tym razem Romek i Gosia zabiorą widzów w podróż do Pienin, gdzie mają za zadanie odnaleźć nietoperze - podkowce małe. Podczas swoich poszukiwań poznają miejsce występowania rzadkiego pienińskiego mchu – bezlistu okrywowego, odwiedzają jaskinię, gdzie podkowce małe hibernują podczas zimy, a także ich kolonię rozrodczą na kościelnym strychu. Bohaterowie serialu przekonują się, że ssaki te pomimo niewielkich rozmiarów, przyczyniają się do remontów sakralnych budowli, a także ochrony i odtwarzania alei drzew.
Odcinek pt. Szlakiem podkowca małego zostanie wyemitowany również w TVP3 Kraków w sobotę (29.04) o godzinie 17.40.

"Misja Natura" według scenariusza i w reżyserii Jacka Piotra Tarasiuka oraz Dariusza Kuciewicza, to 12 odcinków prezentujących w nietypowy sposób funkcjonowanie sieci Natura 2000 w Polsce i Europie oraz współpracę człowieka z naturą. Poszczególne odcinki zrealizowane są w konwencji filmów podróżniczo-ekspedycyjnych, każdy na innym obszarze Natura 2000 w różnych rejonach Polski.

Więcej informacji można znaleźć na stronie serialu www.misjanatura.fwie.pl.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl