24.05.2017, 16:26 | czytano: 1183

Spotkanie z policjantami

Policjanci spotkali się z rodzicami i uczniami Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Tylmanowej, żeby porozmawiać o narkotykach.
Wspólnie ze specjalistą prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie asp. szt. Robertem Bretnerem, nowotarscy funkcjonariusze przeprowadzili rozmowę na temat profilaktyki i zwalczanie narkomanii wśród młodzieży oraz odpowiedzialności karnej za posiadanie środków odurzających. Spotkanie odbyło się w dwóch etapach: pierwszy etap to było spotkanie z rodzicami i pedagogami szkolnymi, drugi to pogadanka przeprowadzona z uczniami szkoły w przedziale klas od 4 do 6.
W trakcie spotkania z rodzicami zostały przekazane uwagi, refleksje, informacje dotyczące uzależnień ze szczególnym uwzględnieniem problemów narkomanii, zwrócono głównie uwagę na to, jakie sygnały mogą świadczyć o tym, że dziecko ma kontakt z narkotykami. Omówiono również zasady, które pozwolą uchronić dziecko przez uzależnieniem ( poczucie bezpieczeństwa, potrzeba akceptacji i pochwał, potrzeba przestrzeni na własne działanie, realistyczne wzorce, potrzeba przyjaciół i pełnego zrozumienia z ich strony). Omówiono podstawową wiedzę o środkach psychoaktywnych (tytoń, alkohol, narkotyki, amfetamina, dopalacze), jak również skutki po zażyciu tych środków.

W trakcie spotkania z dziećmi zwrócono uwagę na stan wiedzy na temat środków odurzających, poruszono temat dotyczący skutków ubocznych po zażyciu środków odurzających (zdrowotne- psychiczne , fizyczne, wygląd zewnętrzny). Poruszono również kwestię odpowiedzialności karnej oraz zwrócono szczególną uwagę na osoby obce, nieznajome, z możliwością propozycji podarowania lub sprzedaży środków.

Ponadto z dyrekcją szkoły oraz pedagogami omówiono zasady postępowania z uczniem pod działaniem narkotyków oraz alkoholu na terenie szkoły.

Źródło: KPP Nowy Targ
zobacz także
komentarze
ana27.05.2017, 14:15
Gdzie szukać pomocy w walce z dopalaczami, jeśli wiadomo kto je ma i skąd? Kilkukrotne zgłoszenia na Policję nie przyniosły efektu, a młodzi się niszczą...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl