03.06.2017, 10:39 | czytano: 1944

Zakończyły się rozgrywki Deichmann Minimistrzostw w Jabłonce. Rywalizacja przenosi się do Nowego Sącza.

Dwadzieścia pięć drużyn wzięło udział w rozgrywkach Deichmann Minimistrzostw które przez ostatnie 5 tygodni rozgrywane były na trzech boiskach w Jabłonce.
W tym czasie odbyło się 7 meczowych dni a finał wraz z dekoracją zwycięzców odbył się w dzień dziecka.
W najmłodszej kategorii U7 zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy a 4 chętne drużyny kontynuować będą zmagania w kolejnym etapie na stadionie Heleny w Nowym Sączu.

Uczestnicy minimistrzostw wcielają się w wybraną przez siebie reprezentacje narodową. W grupie U9 bezkonkurencyjna była Serbia która nie przegrała żadnego meczu - w 17 spotkaniach młodzi piłkarze wywalczyli zwycięstwa a w jednym zremisowali. Na drugim miejscu uplasowała się Grecja - i obie te drużyny zdaniem organizatora mają duże szanse na sukcesy w dalszych etapach Deichmann Minimistrzostw. Trzecia w tej grupie Malezja nie zadeklarowała dalszej gdy w kolejnym etapie w Nowym Sączu ale zobaczymy tam jeszcze zawodników reprezentujących Peru, Słowenię i Portugalię.

Walka do samego końca i największe emocje wiązały się z najstarszą grupą U11. Tu do ostatniej kolejki rywalizowały ze sobą "łeb w łeb" reprezentacje Grecji i Rwandy. W ostatnich meczach Grecja pokonała Portugalię 6 do 0, a Rwanda uległa Peru 0 do 1 co dało zwycięstwo Grecji o trzy punkty wyprzedzającej Rwandę. W dalszych rozgrywkach nie bez szans są też reprezentacje Niemiec, Kuwejtu i Peru.

W czwartek 1 czerwca od wczesnego popołudnia odbywały się kolejne ceremonie zakończenia i dekorację poszczególnych grup wekowych. Zawodnicy w koszulkach w barwach reprezentowanego kraju, z flagami narodowymi odbierali z rąk organizatora Rudolfa Guzika i wójta gminy Jabłonka Antoniego Karlaka dyplomy i puchary.

Kolejne etap rozgrywek odbędzie się w Nowym Sączu a po nich, finałowe mecze zaplanowano w Wałbrzychu.
To była bardzo udana impreza - podsumowuje Rudolf Guzik. Szczególne podziękowania należą się wójtowi Antoniemu Karlakowi za pomoc przy organizacji rozgrywek i doskonałe przygotowanie obiektów oraz dyrekcji Gimnazjum w Jabłonce. Przy takim wparciu będziemy mogli starać się o organizacje kolejnych rozgrywek w przyszłym roku.wo/ zdjęcia Andrzej Habina
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl