19.06.2017, 20:20 | czytano: 1055

"Podhalańska" uruchamia studnia na kierunku finanse i rachunkowość

Od 1 października 2017 r. Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu uruchamia studia I stopnia na kierunku finanse i rachunkowość (specjalności rachunkowość i doradztwo podatkowe oraz finanse i ekonomia biznesu). Są to bezpłatne, stacjonarne studia o profilu praktycznym.
Kierunek będzie prowadzony wspólnie przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i Podhalańską Uczelnię w ramach Podhalańskiego Ośrodka Nauk Ekonomicznych (PONE). Oznacza to, że studia poprowadzą wykładowcy obu uczelni, a absolwenci otrzymają podwójny dyplom.
Podhalański Ośrodek Nauk Ekonomicznych jest jednostką wspólną PPWSZ w Nowym Targu i UEK w Krakowie, powstałą na bazie porozumienia pomiędzy obu uczelniami, podpisanego w lipcu ubiegłego roku. Jego głównym zadaniem jest prowadzenie edukacji i badań naukowych w dziedzinie nauk ekonomicznych, szczególnie takich, które mogą przyczynić się do rozwoju subregionu podhalańskiego.

Obecnie w swej ofercie edukacyjnej PPWSZ posiada 10 kierunków w formie bezpłatnych studiów stacjonarnych oraz studiów niestacjonarnych. Są to: pielęgniarstwo (I i II stopnia), fizjoterapia (I i II stopnia), ratownictwo medyczne oraz kosmetologia (I i II stopnia), architektura (I i II stopnia), gospodarka przestrzenna, inżynieria środowiska, filologia polska i angielska, a także turystyka i rekreacja (studia I i II stopnia).

Źródło: PPWSZ, r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl