26.06.2017, 17:01 | czytano: 1634

Festyn parafialny w Krościenku (zdjęcia)

W słoneczne, niedzielne popołudnie, mieszkańcy Krościenka oraz turyści spotkali się na festynie parafialnym.
Na wstępie dzieci z miejscowej ochronki przedstawiły spektakl pt.: „ Przygody niegrzecznej żabki”. Kolejnym punktem był występ zespołu dziecięcego „Małe Pieniny”. Potem po raz drugi wystąpiły dzieci z ochronki, tym razem z przedstawieniem pt: „Rzepka”. W czasie festynu na scenie zaprezentowały się zespoły: „ Krościeńczanki ”, „ Boskie Karmelki” oraz kapela Jaśka Kubika. Aktorzy z teatru „Eden” zaprezentowali spektakl pt: „Arka Noego”, w czasie którego dzieci dowiedziały się, jak ważne jest pomaganie innym oraz poznały historię biblijnej Arki Noego. Na zakończenie zgromadzona licznie publiczność poznała Tańce Lednickie.
W czasie trwania festynu odbywała się licytacja, z której dochód zostanie przekazany na budowę ogrodzenia przy ochronce. Jednym z przedmiotów, które można było wylicytować był rower przekazany przez posłankę Annę Paluch.

Przez cały czas dostępny był dmuchany plac zabaw, a goprowcy z Krościenka obsługiwali ściankę wspinaczkową. Każde dziecko mogło się również przejechać quadem pod opieką ratownika. W akcję charytatywną włączyli się również fiakrzy, którzy proponowali przejażdżkę wozami konnymi po najbliższej okolicy oraz strażacy z OSP Krościenko, którzy rozstawili kurtynę wodną tak bardzo potrzebną w upalny dzień oraz pokazywali sprzęt, którym na co dzień niosą pomoc potrzebującym.

Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na potrzeby miejscowej ochronki.

Weronika Błażusiak
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl