27.06.2017, 11:17 | czytano: 2340

Jaworczański Festyn Rodzinny (zdjęcia)

W ostatnią niedzielę czerwca, która była zarazem pierwszą niedzielą wakacji, w Jaworkach odbył się Jaworczański Festyn Rodzinny. Impreza była debiutem nowego dyrektora szczawnickiego Miejskiego Ośrodka Kultury – Tomasza Hurkały.
Nowy dyrektor MOK wraz z sołtyską Bożeną Solecką przywitali wszystkich mieszkańców Jaworek oraz przybyłych turystów, którzy zgromadzili się na placu obok remizy OSP.
Pierwsze na scenie wystąpiły panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze śląskich Kochcic, reprezentujące grupę śpiewaczą „Kochciczanki”. Panie zaprezentowały lokalny folklor, piosenki biesiadne, religijne oraz zwyczaje i kuchnię śląską. Następnie zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szlachtowej w spektaklu „Pociąg Tuwimowo”, złożonym z wierszy Juliana Tuwima.

Wiele emocji wzbudził występ znanego i lubianego zespołu Jaworcanie, reprezentującego bardzo różnorodną muzykę Łuku Karpat.

Natomiast pochodząca z Jaworek Irena Stopa, laureatka konkursu Sabałowe Bajania, opowiedziała kilka ciekawych gawęd i zapomnianych już historii.

Dużą niespodzianką był pokaz walk kick boxingu w wykonaniu mieszkańców Jaworek: Marcina Stopki i Przemysława Krzyśki, którzy na co dzień trenują w Fight House Nowy Sącz. Do sprawdzenia pokazu zawodnicy zaprosili także ochotnika z widowni…

Kolejną atrakcją był pokaz zumby, zaprezentowany przez mieszkanki Jaworek, trenujące od dwóch lat pod kierownictwem trenerki Oliwii Taflińskiej.

Podczas całego festynu o dobrą zabawę zadbał DJ Salis, który prowadził konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, a na zakończenie trwającą do późnych godzin nocnych dyskotekę.
Najmłodsi uczestnicy jaworzańskiego festynu miału do dyspozycji dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny i cukrową watę. Bardzo dużą popularnością cieszyły się pyszne ciasta
pieczone przez jaworczańskie gospodynie.

Dochód z imprezy zostanie przekazany na OSP Jaworki, m.in. na remont dachu w remizie.

Organizatorem zabawy byli: Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica, Sołtys i Rada Sołecka wsi Jaworki oraz Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy.

Joanna Dziubińska
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
golota27.06.2017, 12:06
nie ma to jak na festynie rodzinnym sie pookładać trochę pięściami
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl