14.08.2017, 19:20 | czytano: 1157

Szczawnica gospodarzem i organizatorem spotkania miast partnerskich (zdjęcia)

UMiG Szczawnica
W weekend w Szczawnicy gościli przedstawiciele czterech miast partnerskich: Oliveto Citra (Włochy), Harkany (Węgry), uzdrowiskowego miasta Chmielnik na Ukrainie oraz Spisskiej Beli na Słowacji.
Wspólne spotkanie było okazją do omówienia i wypracowania wzajemnych planów, kierunków oraz dziedzin współpracy na najbliższe lata, a także poznania walorów kulturowych kurortu oraz małopolski.
Głównymi tematami spotkania była współpraca o charakterze turystycznym, kulturalnym i edukacyjnym, a także udział w międzynarodowych projektach, których celem jest dwustronna współpraca na korzyść obywateli, regionów i państw.

Oprócz wspólnych rozmów, zagraniczni goście odwiedzili były niemiecki obóz koncentracyjny i miejsce zagłady: Auschwitz-Birkenau oraz najstarszą polską kopalnię soli w Bochni. Ponadto przedstawiciele miast partnerskich uczestniczyli w spływie Dunajcem; podziwiali największe uroki Pienin, a także byli uczestnikami sportowego wydarzenia pn: „Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Polski Strongman Szczawnica 2017”.

źródło: UMiG Szczawnica, s/
zobacz także
komentarze
alus15.08.2017, 13:52
Takie spotkania mają głównie na celu posmakowanie trunków narodowych. smaczne było? Było słychać i widać że owszem...
Za rok powiem Wam papapa.. wyborca z Niżnie Wsi.
płony filozof15.08.2017, 10:22
Szczawnica to słoń czy łoś na glinianych nogach - jakoś tak się to mówi z tym że łoś czy słoń to niezgoda a gliniane nogi to budżet.
jasiek15.08.2017, 06:50
Fatalna jakość zdjęć mówi jak jest naprawdę w Szczawnicy.Fatalnie
Pochwalcie się zadłużeniem.
franek14.08.2017, 22:56
Jak zwykle darmozjady za nase podotki! Wizyta z której kompletnie nic nie wynika tylko koszty.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl