23.08.2017, 15:10 | czytano: 1176

„Muzyka bez Granic” - zakończenie lata na Palenicy

W ten weekend na Palenicy w Szczawnicy odbędzie się impreza plenerowa, w której udział wezmą przedstawiciele kultur góralskich regionu Pienin: górale pienińscy, sąsiedzi Rusini ze Słowacji z Velkego Lipnika, Kamionki i z Litmanowej oraz reprezentanci dawnej Rusi Szlachtowskiej.
Będzie to już kolejne z integracyjnych a zarazem artystycznych spotkań tych osób i zespołów. Poprzednie miały miejsce w maju, w czerwcu oraz w 30 lipca br., kiedy to w Jaworkach podczas wydarzenia organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy pod hasłem "70-lecie Akcji Wisła zaprezentowano częściowe wyniki badań prowadzonych w ramach projektu.
W sobotę 26 sierpnia rozpoczną się na Palenicy występy, podczas których będzie można posłuchać gawęd, muzyki pienińskiej, wziąć udział w konkursach z nagrodami i wspólnie pobiesiadować. Impreza rozpocznie się zarówno w sobotę jak i w niedzielę o godzinie 10.30. Szczegóły na plakacie i w naszym dziale "co, gdzie, kiedy".

Ponadto wystąpią m.in. zespół mandolinistów z Kamionki na Słowacji oraz rewelacyjna grupa śpiewacza. Niejedna zresztą. Przewidziana jest muzyczna niespodzianka.

Organizatorzy: Szałas Groń, Pensjonat Trzy Korony i Fundacja Dobra Wola. Współorganizatorzy: Ľubovnianske Osvetové Stredisko i Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy. Partnerzy: Karpacka Rada Naukowa. Koordynator: dr Justyna Cząstka-Kłapyta.

Projekt "Muzyka bez granic" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl