03.09.2017, 13:35 | czytano: 2366

Narodowe czytanie „ Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w Szczawnicy

W sobotę w całej Polsce odbywało się Narodowe Czytanie „ Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Mieszkańcy Szczawnicy również przyłączyli się do tej pięknej inicjatywy.
Czytanie odbyło się na placu obok domu towarowego „Halka”. Włączyli się w nie członkowie Stowarzyszenia „Młodzi Inaczej 60+” oraz Zespołu Regionalnego im. Jana Malinowskiego. Na weselu nie mogło oczywiście zabraknąć pary młodej, w którą wcielili się Weronika Marciszewska oraz Maciej Czaja z Zespołu Regionalnego. Młodej parze towarzyszyli starości weselni - Marek i Bernadeta Ciesielkowie z Zespołu Regionalnego. Do tańca gościom weselnym przygrywała kapela góralska Jaśka Kubika. Panie z biblioteki przygotowały dla wszystkich słodki poczęstunek.
Ogólnopolska akcja jest objęta honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

Narodowe Czytanie to akcja, która propaguje znajomość literatury narodowej, poprzez publiczne odczytywanie obszernych fragmentów wybranych tytułów. Akcję zainicjował prezydent Bronisław Komorowski w 2012 roku.

Stanisław Wyspiański to poeta i dramatopisarz. Nazywany był czwartym wieszczem polskim. Jego najsłynniejsze dzieła to: „Wesele”, „Powrót Odysa”, „Noc Listopadowa” oraz „Akropolis”.

wb/ pieniny24, zdj. Weronika Błażusiak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
lach03.09.2017, 16:01
To musiało być niesamowite, w każdym znaczeniu tego słowa.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl