21.09.2017, 12:44 | czytano: 2760

Outsiderzy pogranicza w Euroregionie

Fot. Robert Miśkowiec
NOWY TARG. W Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej rozpoczęła się konferencja pn. "Outsiderzy pogranicza polsko-słowackiego". Poświęcona jest artystom z naszego regionu i drugiej strony granicy, uprawiającym sztukę naiwną i wyobcowanym.
Konferencję otworzył przewodniczący Euroergionu "Tatry" Bogusław Waksmundzki. - Mam nadzieję, że pamięć o sztuce naiwnej będzie kontynuowana, a sztuka ta będzie wyróżniana i pokazywana w całej Europie - powiedział.
Bohaterami wykładów są m.in. nieżyjący już artyści Karol Wójciak "Heródek" z Lipnicy Wielkiej i Edward Sutor z Nowego Targu. Dzieła tego drugiego będzie można obejrzeć na wystawie pt. "Szukający głowy", która o godz. 16.00 zostanie otwarta w siedzibie Euroregionu "Tatry" przy ulicy Sobieskiego 2.Organizatorami konferencji i wystawy są Związek Euroregion „Tatry”, Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu i Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
sokrateles22.09.2017, 22:57
Powiedzmy że akurat w tym wypadku, choć raz jeden, cały ten tzw. "Euroregion Tatry" zrobił coś pożytecznego, zwrócił uwagę a ciekawą sztukę i spopularyzował ją. Ja jednak, zanim stracę głowę wskutek zachwytów, ochów i achów, chętnie rozejrzałbym się za resztą, wcale nie skromnych i niemałych środków finansowych "Euroregionu Tatry", czyli ciekawi mnie ile i na co są wydawane, co do jednej złotówki.
szukający głowy21.09.2017, 13:07
wernisaż wystawy rozpocznie się o 16.30 nie jak napisał p. r o 16.00
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl