14.10.2017, 09:42 | czytano: 1649

Burmistrz przekonywał, że dzięki pracy jego i urzędników miasto zaczyna się rozwijać

Na sesji Rady Miasta Zakopane burmistrz Leszek Dorula zaskoczył wszystkich przygotowanym zestawieniem, w którym przedstawiał inwestycje realizowane w mieście i pozyskane na nie dotacje unijne.
Zgodnie z przedstawionym zestawieniem, w latach 2015-2017 miasto zrealizowało inwestycje na kwotę 27 mln 662. tys złotych. Koszt obecnie realizowanych inwestycji to 41 mln 217 tys. złotych. Do realizacji przygotowane są inwestycje za 86 mln 337 tys., natomiast w przygotowaniu znajdują się inwestycje na 79 mln 650 tys. złotych.
Sprawozdanie z inwestycji oraz stanu pozyskiwania środków unijnych zaprezentowali wiceburmistrz Wiktor Łukaszczyk i naczelnik Wydziału Inwestycji Wojciech Stankiewicz (na zdjęciu). Część inwestycji jest już wykonywana, część czeka na realizację. Szczegóły przedstawiamy w galerii zdjęć.

Przedstawienie inwestycji miało przekonać radnych o konieczności zaciągnięcia nowego kredytu oraz dokonania przesunięć w budżecie, które pozwolą na zabezpieczenie wkładu własnego koniecznego do zrealizowania zaplanowanych inwestycji.

pk/
zobacz także
komentarze
jozek17.10.2017, 15:33
doceniam prace tego i kazdego rzadu ....cos musza robic!!!! mam tylko jedno male pytanie ....gdzie widzicie URODE Zakopanego ...bo ja owszem widza TYLKO w widoku na Tatry a poza tem Zakopane ciasne,peka w szwach od ilosci glupio wypudowanych domow ,brzydkich,nowobogadzkich ,bez cienia gustu nastawionych na koszenie kasy od naiwnych turystow....jedzenie w restauracjach odgrzewane nie smaczne i tej goralszczyzny juz jest po kokarde !!!!
zako-pion16.10.2017, 19:45
Tak jak miasto jest zadbane w tej kadencji , jak się rozbudowuje szybko i jak pięknieje , to tak jeszcze nigdy nie było wcześniej. mało tego odbywa się wiele imprez , które rozsławiają zakopane na całą Polskę , jak choćby Sylwester w TVP .Mnie nie trzeba przekonywać , a jak są jeszcze jacyś słabowidzący , to niech zaczną się poważnie leczyć
zuza15.10.2017, 22:25
Ciekawe czy docenia tą pracę urzędników?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl