23.11.2017, 20:39 | czytano: 2354

Manewry służb ratowniczych

arch. Podhale24
W sobotę 25 listopada w Bazie Ratowniczej w Mizernej nad Zalewem Czorsztyńskim zorganizowane zostaną polsko słowackie manewry służb ratowniczych przeprowadzane w ramach projektu "Tatry - Nasza Szansa".
W opisie czytamy, iż "mikroprojekt jest działaniem mającym za zadanie poszerzenie kwalifikacji osób z pogranicza Polsko-słowackiego. Obszar po obu stronach granicy jest regionem turystycznym z wieloma ośrodkami rekreacji wodnej oraz aktywnego wypoczynku zimą, a proponowane szkolenia pomogą uczestnikom projektu znaleźć zatrudnienie w tej branży. Obszar Euroregionu Tatry to miejsce w którym ze względu na dużą powierzchnię lasów mogą liczyć na zatrudnienie wykwalifikowani robotnicy leśni. Wiele osób po zakończeniu edukacji nie znajduje zatrudnienia w swoim zawodzie i pozostaje bez pracy, poszerzenie ich kwalifikacji o dodatkowe umiejętności nabyte w trakcie szkoleń realizowanych w ramach mikroprojektu "Tatry - Nasza Szansa" pozwoli im na znalezienie zatrudnienia w rejonie, który zamieszkują. Nabyte podczas szkoleń umiejętności poszerzą możliwości zatrudnienia uczestników projektu w innych niż wyuczone zawody i wpłynie na zmniejszenie bezrobocia w obszarze pogranicza, a szkolenia Kwalifikowanej Pierwszej pomocy wpłyną na poprawę bezpieczeństwa zarówno mieszkańców regionu, jak i odwiedzających go licznie turystów."
Projekt realizuje stowarzyszenie Wodne Pogotowie Ratunkowe przy udziale słowackiego stowarzyszenia POLSKA ze środków EFRR Program Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 - 2020. za pośrednictwem Euroregionu Tatry.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
czytelnik25.11.2017, 13:58
chińszczyzna to/ motorówka na Czorsztynie niszczy życie dziewczyny / chińszczyzna tamto/ na basenie w NT afery/ ratownik uciekający z miejsca wypadku/ chińszczyzna owamto. I to jest istotą sprawy, jaka organizacja, jaki projekt i jaki biznesmen....jaki pan taki kram. Idea świetna - czekamy podhale24 na fotorelacje z dzisiejszych manewrów :) i listę bezrobotnych ( wystarczą imiona ) miejscowych drwali wyszkolonych na super ratowników / czy na co oni się tam szkolą.... :) :) :)
Mądrzejszy od innych25.11.2017, 10:10
Chińczyk, to chińczyk tamto, chińczyk w oczy kłuje czy o co tu chodzi? :) Ludzie bycie internetowym trolem podobno uzależnia, może warto na jakąs terapie się udać? swoje życie poukładać, biznesmenem zostać może nie będzie was jakiś chińczyk tak bolał? A ostatecznie i tak chińczyycy przejmą ten świat :)
Andrzej25.11.2017, 08:24
pomysł może i dobry , ale wykonanie będzie jak zwykle ....zrobione przez chińczyka czyli kombinowane. Szczęście w nieszczęściu - bezrobocie małe, coraz więcej osób ma już kursy porobione a reszty one nie interesują . Koniec z odcinaniem kuponów chińczyk , trzeba będzie szukać klientów chińczyk a nie ich segregować i selekcjonować. :) poprostu zacznie być normalnie :) w naszym pięknym kraju
p.s. ucz ratowników nie uciekania z miejsca wypadku..!!!
chłop z Nowego Targu25.11.2017, 08:19
amber gold i afera paliwowa już za nami ( jak kto woli w trakcie ) , robić coś konkretnego za pieniądze dla idei.... a robić coś dla kasy z własną ideologią to jak życie pokazuje dwie różne sprawy.Nie wychwalajmy pod niebiosa osób , które robią na swoich szkoleniach kasę ( szkoleniowiec to biznesmen, dziwnie byłoby codziennie pisać artykuł o piekarzach,stolarzach i robotnikach). I nie chodzi tu o biadolenie, w kraju jest bardzo dobrze i będzie jeszcze lepiej jak niektórych się do końca rozliczy i zweryfikuje ich kompetencje i sprawdzi ich interesy.....
Rysiek24.11.2017, 23:05
Bardzo dobry pomysł ze szkoleniami i manewrami. Dobrze że są mądrzy ludzie którzy coś robią w tym mieście. Brawo!
Mis24.11.2017, 23:03
Brawo k*** ktoś coś robi a nie tylko biadolenie jak to jest źle w kraju!
Resqu24.11.2017, 23:01
I nauczajcie że z miejsca wypadku się nie ucieka, zwłaszcza jak się jest ratownikiem.
ja24.11.2017, 21:05
genialne, projekt dla bezrobotnych z pogranicza, który ukończą pracujący z całej polski ( zależy których znajomych w to chinczyk wkręci ), jeszcze raz genialne
wodniak24.11.2017, 20:54
??? manewry mają na celu co ? bo opis jest taki jakby projekt miał komuś pomóc, a beneficjentów jak i gdzie szukali ? wydaje się to jakiś matrix do potęgi w celu wydania pieniędzy których inaczej się już nie da wydać a szkoda oddawać.
franek24.11.2017, 13:24
Chińczyk kasę potrafi wyciągnąć i coś zdziałać. Szkoda że zadaje się z takimi typkami jak syn pani radnej, którego pogonili z Białki, potem z Nowego Targu, nie chcą go w Chochołowie i w Szaflarach. Ratownik udziela pomocy, a nie ucieka z miejsca wypadku. Ten typek pociągnie Cię na dno.
ona24.11.2017, 10:53
Zaden szanujacy sie ratownik nie pokarze sie w towarzystwie tego "Pana"
Wodnik23.11.2017, 21:03
Chinczyk, co za brednie! czy już na prawdę nie wiesz skąd ciągnąć kasę?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl