02.02.2018, 14:27 | czytano: 1437

"Biegowy rajd" w Obidowej (zdjęcia)

zdj.Marcin Niewiarowski
Polana nad Leśniczówką w Obidowej, która była miejscem zmagań, zgromadziła niemal 220 uczestników, głównie dzieci i młodzież szkolną z gmin Łapsze Niżne, Bukowina Tatrzańska, Nowy Targ oraz gości z Wielkiej Frankowej ze Słowacji.
Wydarzenie cieszyło się niezwykłym zainteresowaniem ze względu na formę jaką przygotowali dla uczestników organizatorzy. "Biegowy rajd" to 3 km biegu narciarskiego na trasie w kierunku Turbacza , konkurs strzelania z karabinka pneumatycznego pod okiem Haliny Guńka- Nowak byłej olimpijki, zabawa z piłką na śniegu, nauka biegu na nartach oraz zajęcia z animatorami.
Dla wielu uczestników było to pierwsze zetknięcie się z nartami biegowymi, ale nikt nie rezygnował z posmakowania tej dyscypliny sportu i biegów na trasach, na których trenowali olimpijczycy.

Słoneczna pogoda oraz dobre warunki śniegowe sprzyjały imprezie plenerowej. Na zakończenie całej imprezy każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i upominki, które wręczali starosta Bogusław Waksmundzki, wójtowie Jan Smarduch, Stanisław Łukaszczyk, Jakub Jamróz, starosta Paweł Solava, Janina Szlegel Prezes LGD Spisz Podhale, Wiesław Parzygnat koordynator projektu. Wielu uczestników biegu powtarzało, że chętnie wrócą do Obidowej, aby potrenować biegi narciarskie, co było najlepszym podziękowaniem dla organizatorów. 

Kolejna plenerowa impreza na otwarcie trasy biegowej odbędzie się na Słowacji w Wielkiej Frankowej już 9 lutego br.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska-Słowacja 2014 – 2020

Koordynator projektu : Wiesław Parzygnat, zdj.Marcin Niewiarowski
zobacz także
komentarze
Wicher03.02.2018, 13:08
Każda okazja dobra do lansowania się ! :) Waksmundzki Bogusław zawsze na pierwszym planie a u niego w Urzędzie Powiatu burdel . ABW ma robotę !
Zobacz pełną wersję podhale24.pl