12.04.2018, 13:20 | czytano: 2491

21. Przegląd filmów o sztuce Zakopane 2018 rozpoczęty (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
Pokazem specjalnym filmu "Twój Vincent" rozpoczął się tegoroczny Przegląd Filmów o Sztuce, który do 15 kwietnia odbywać się będzie w Zakopanem. Wydarzenie było jednocześnie oficjalną inauguracją działalności Kina Miejsce - pierwszego na Podhalu kina studyjnego.
W inauguracji wzięli udział przedstawiciele Jury konkursu filmowego, który ma miejsce w ramach Przeglądu, przedstawiciele Towarzystwa Gimnastycznego Sokół oraz władze Zakopanego i Powiatu Tatrzańskiego.
Podczas uroczystego otwarcia Anna Karpiel-Semberecka z "Sokoła" odczytała list od Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Prezes Stanisław Marduła przedstawił historię powstania kina oraz podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w jego powstanie.

Po projekcji filmu odbyło się spotkanie z jego twórcami, którzy pracowali przy produkcji obrazów na potrzeby animacji. Prowadził je znany z radiowej Trójki Ryszard Jaźwiński.

Pokazy filmów konkursowych będą trwały do soboty. Wieczorem w Miejskiej Galerii Sztuki odbędzie się ogłoszenie wyników konkursu.

pk/ zdjęcia: Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl