22.11.2018, 14:03 | czytano: 2986

Zdzisław Majerczak ponownie przewodniczącym łapszańskiej gminy (zdjęcia)

Podczas inauguracyjnej sesji Rady Gminy Łapsze Niżne wybrano przewodniczącego rady, którym ponownie został Zdzisław Majerczak. W głosowaniu wygrał z radną Janina Schlegel.
Dzisiaj w Łapszach Niżnych odbyło się uroczyste zaprzysiężenie radnych i wójta, którzy wygrali w ostatnich wyborach samorządowych. Wydarzenie rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Łapszach Niżnych. Następnie samorządowcy przenieśli się do gminnej sali obrad, gdzie otwarto I inauguracyjną sesję łapszańskiego samorządu. Podczas spotkania nie zabrakło okolicznościowych przemówień czy rozdania zaświadczeń o wygranej w wyborach. Samorządowcy wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego oraz uroczyście ślubowali poświęcenie dla gminy, w słowach przysięgi. Uroczystą część obrad zakończyło exposé wójta Jakuba Jamroza, który stanowisko włodarza gminy będzie piastował już drugą kadencję.
m/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Józek30.11.2018, 10:59
U ha....teraz dopiero zacznie się rządzenie w tej Gminie,tylko żeby te oscypki się nie pochlastały ha ha.........
NT27.11.2018, 10:10
To faktycznie nie wiemy jak przebiegały wybory i jak głosowali Radni słuszna uwaga. Ciekawi mnie jednak jaki kierunek obierze,no właśnie opozycja myśląca tego akurat też trudno przewidzieć.Miecio...co się tyczy Radnej bo sądzę że o tym piszesz, to powiem tak jeśli nie...odpuści tej Radzie hipokryzji, i będzie stała twardo przy swoich poglądach,to.....jeszcze wiele RAZY usłyszymy o Radnej.
Miecio26.11.2018, 20:19
Moim zdaniem nie będzie aż tak jak przez ostatnie 4 lata, bo obecna "opozycja" jest bardziej "myśląca" przynajmniej tak mi się wydaje. Co do rozdanych kart przed sesją.....oczywiście i to pokazuje hipokryzję pewnych osób, całe 4 lata jeden radny wypominał, że się podzielili stanowiskami przed sesją, a teraz zrobili to samo...... A nie wiecie jak wyglądało głosowanie na wiceprzewodniczących?? Jakie wyniki były??
xxx26.11.2018, 10:13
OPINIA... masz rację mnie się też tak wydaje,że ten start ze strony Pani Janiny był żartem bo doskonale zdawała sobie sprawę, że karty były rozdane jeszcze przed sesją.Obecna sytuacja w tej Radzie to powtórka z poprzedniego rozdania tylko żal WYBORCÓW,że nic nie zrozumieli w jakim kierunku zmierza ta Gmina.
opinia25.11.2018, 15:14
Śledziłem przez 4 lata w poprzedniej kadencji działalność p.Radnej i jedno co mogę powiedzieć jest to Radna stanowcza i jako samorządowiec znająca się doskonale, na zagadnieniach prawnych, chociaż z wykształcenia jest matematykiem. Tak sobie myślę, że p. Janina nie lubi przegrywać a ten start był żartem z obecnego wyboru przewodniczących do Rady. Takie jest moje zdanie.
góral25.11.2018, 12:30
Kazek nie obrażaj tak wspaniałego produktu jakim jest oscypek, jest wiele innych słów do których możesz porównać Radnych w Gminie Łapsze. Rzecz jasna że kultura w tej Radzie ma wiele....do życzenia i na pewno wiele się nie zmieni.Czy jest komu i czego pogratulować wątpliwa sprawa zobaczymy.Czas pokarze czy wyborca ma rację wybierając takich właśnie Radnych.
Miecio24.11.2018, 11:08
A może już Paweł pogratulował Kubowi zwycięstwa, a Kuba podziękował?? Czy wszystko musi być publicznie robione??
Kazek22.11.2018, 16:38
Nigdy. W tyj gminie ni ma kultury. Wystarczy popatrzeć na radę.
Same oscypki.
wyborca22.11.2018, 16:11
Kiedy Paweł pogratuluje wybranemu a Kuba podziękuje za wybory ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl