08.02.2019, 12:53 | czytano: 1075

Park wspiera ratowników

Dzięki wsparciu finansowemu Gorczańskiego Parku Narodowego, Grupa Podhalańska GOPR zakupiła zestaw świateł i sygnałów ostrzegawczych do samochodu ratowniczego, dodatkowe siedzenie do skutera ratowniczego kilkanaście kurtek dla ratowników.
Do tego dochodzi współpraca szkoleniowa, m.in. w marcu tego roku ratownicy wezmą udział w organizowanym przez GPN szkoleniu przyrodniczym oraz bieżąca wymiana informacji o stanie szlaków i bezpieczeństwie w górach.
- Będąc pewnym, że nasze współdziałanie dalej będzie się pomyślnie rozwijało jako Grupa Podhalańska GOPR chcemy bardzo serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę - dziękują ratownicy.

Znaczna ilość działań ratowniczych prowadzonych przez Grupę Podhalańską GOPR odbywa się na terenach parków narodowych. Poszkodowani czekają często w miejscach, do których ciężko dotrzeć, a ich ewakuacja wymaga większej ilości sprzętu i ratowników. Szczególnie specyfika Gorczańskiego Parku Narodowego sprawia, że prowadzone na jego obszarze działania ratownicze są niejednokrotnie trudne i wymagające.

oprac. r/ Źródło: GP GOPR
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl