29.03.2019, 17:50 | czytano: 2050

"Maska" pojechała do Gliczarowa Górnego (zdjęcia)

Grupa teatralna „Turlicki” ze Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Górnym zdobywcą nagrody głównej w XII Przeglądzie Szkolnych Zespołów Teatralnych "Maska 2019".
W Szkole Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu odbył się XII Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych "Maska", który rokrocznie organizowany jest przez Bibliotekę i Dyrekcję Szkoły z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Patronem imprezy jest Bronisław Cudzich (ur. w 1925 r. w Białym Dunajcu, zm. 1974 r. w Krakowie) znakomity aktor scen teatrów krakowskich i tarnowskich, który oprócz aktorstwa zajmował się również poezją i malarstwem - był autorem licznych portretów i karykatur pisarzy, muzyków, plastyków, a zwłaszcza ludzi teatru.
Tematem przewodnim tegorocznego przeglądu były teksty lektur oraz biografie ich bohaterów. Jury, w którym zasiadali: Joanna Banasik – aktorka Teatru Witkacego, przewodnicząca, Bogumiła Kułach, Iwona Głowacka-Spera oceniło występy 7 grup teatralnych z wszystkich szkół z terenu Gminy Biały Dunajec.

Nagroda główna "MASKA 2019" przypadła młodym aktorom z grupy „Turlicki” ze Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Górnym pod kierunkiem pani Ewy Kempskiej. Laureaci otrzymali bilety na spektakl do Teatru Witkacego. Jury wyróżniło także kilkunastu uczniów za ciekawe kreacje aktorskie.

Źródło: organizatorzy, r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl