08.04.2019, 15:09 | czytano: 1345

Parkometr i paczkomat pod supermarketem w Kościelisku

Właściciel marketu Rajski w Kościelisku poszedł w ślady zakopiańskich sklepów sieci "Biedronka". Na parkingu pojawił się parkomat. Pierwsze 75 minut jest bezpłatne, za kolejne godziny trzeba już zapłacić 2 zł.
Powodem wprowadzenia takiego rozwiązania jest duża liczba samochodów zostawianych na parkingu sklepu przez turystów i okolicznych mieszkańców.
Klient, który ma prawo do bezpłatnego parkingu, musi wpisać do terminalu znajdującego się wewnątrz sklepu numer rejestracyjny samochodu.

Razem z parkomatem na terenie parkingu zainstalowany został również paczkomatu Inpostu. Mieszkańcy Kościeliska po odbiór paczek nie będą już musieli jeździć do Zakopanego.pk/zdj. Piotr Korczak
zobacz także
komentarze
Maciek08.04.2019, 16:38
To super posunięcie, szczególnie w zimie, gdy zaparkowane na noc samochody utrudniały właściwe odśnieżanie, a także w lecie, gdy turyści i miejscowi pozostawiali auta. Kupujący nie mieli wówczas gdzie zaparkować.
A nawiasem mówiąc ten sklep to strzał w dziesiątkę. Dowodem tego może być ilość kupujących w minionym sezonie świąteczno-noworocznym oraz w czasie ferii zimowych. Ale też obsługa jest bardzo sprawna i uprzejma.
I tak trzymać dalej drogie Panie! ! ! Pozdrawiam.
Kazku w kasku08.04.2019, 16:23
Ten system obowiazuje już dawno w miastowym Lewiatanie.
miejscowy08.04.2019, 15:16
I dobre podejście, bo tak w sezonie jedziesz na zakupy i nie ma gdzie zaparkować a auta stoją cały dzień bo ktoś sobie w góry poszedł...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl