25.04.2019, 21:48 | czytano: 3117

"Dziecko z dysleksją w szkole" - konferencja naukowa (zdjęcia)

zdj. Andrzej Habina
Już po raz trzeci w Domu Ludowym w Lipnicy Wielkiej odbyła się konferencja naukowa wraz z warsztatami dla nauczycieli i rodziców – tym razem na temat dzieci z dysleksją.
Przybyłych prelegentów i zebrane audytorium powitała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefiny i Emila Mików mgr Edyta Mikłusiak.
Pierwszy wykład pt. „Neurobiologiczna wiedza a diagnoza i terapia dysleksji” przeprowadziła dr hab. profesor UP Marta Korendo. Po niej swoją wiedzą podzieliła się dr Katarzyna Sedivy-Mączka, która przedstawiła „Techniki terapii dzieci z dysleksją”. Pierwszą część spotkania zakończyła mgr Ewa Paśko wystąpieniem pn. „Prawo oświatowe a dysleksja w szkole”. Opowiedziała także o ofercie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rabce-Zdroju skierowanej do dzieci, ich rodziców i nauczycieli.

Po przerwie i gościnnym poczęstunku przeprowadzono warsztaty dla rodziców i nauczycieli. Rodzice mogli poznać najlepsze zabawy i ćwiczenia wspierające dzieci zagrożone dysleksją – o to zatroszczyła się mgr Agnieszka Bala z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rabce-Zdroju. Natomiast dzięki mgr Dorocie Suchockiej, również reprezentującej ten sam ośrodek, nauczyciele pogłębili swoją wiedzę w jaki sposób realizować zalecenia zawarte w opiniach o specyficznych trudnościach w uczeniu się.

Oprócz wykładów i warsztatów uczestnicy konferencji mogli także skorzystać profesjonalnej konsultacji psychologa, pedagoga i logopedy.

Pierwsza konferencja tego typu w Lipnicy Wielkiej odbyła się w 2016 r. pn. „Wpływ nowoczesnych technologii na rozwój dziecka”. W następnym roku spotkanie nosiło tytuł „Dziecko z autyzmem i zespołem Aspergera w szkole.
Wydarzenie zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików w Lipnicy Wielkiej we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Rabce-Zdroju.

Tekst i zdj. Andrzej Habina
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl