28.05.2019, 17:39 | czytano: 2668

Wiosenny wojaż chóru "Gorce" (zdjęcia)

Fot. Archiwum chóru
Miejski Nauczycielski Chór "Gorce" z Nowego Targu wraz z dyrygent Joanną Szczerbą zwiedzał ziemię lubelską. Po drodze zachwycił się piękną "malowaną wsią" Zalipie, tam też zaśpiewał w miejscowym kościele krótki koncert pieśni Maryjnych.
Chórzyści podziwiali lubelską Starówkę ,wspaniałe widowisko multimedialne przy fontannach na Placu Unii Lubelskiej i pałac Zamoyskich, w Kozłówce, gdzie w pięknej pałacowej kaplicy dumnie zabrzmiał polonez "Pożegnanie Ojczyzny", przy gorącym aplauzie zwiedzających.
Kolejnym miejscem zwiedzania był Nałęczów. W parku oczywiście koncert pieśni góralskich i licznie zgromadzeni słuchacze.

W niedzielę chór śpiewał podczas mszy św. w Archikatedrze Lubelskiej, a po mszy dał piękny gorąco oklaskiwany Koncert Pieśni Maryjnych. Po koncercie gratulacje i wyrazy uznania złożyli chórowi proboszcz Archikatedry Lubelskiej, prezes Związku Podhalan w Lublinie, prezes PZChiO w Lublinie i wiele osób z publiczności.

W czasie sesji zdjęciowej na lubelskiej Starówce, góralskie stroje zwróciły uwagę organizatorów odbywających się tam Międzynarodowych Targów Turystycznych i chór został poproszony o krótki koncert. "Gorce" zaśpiewały żywiołowe góralskie utwory, które bardzo się spodobały niedzielnym spacerowiczom i zostały nagrodzone długimi oklaskami.

Anna Perhon / materiał nadesłany, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
SŁOŃ MI NA UCHO NIE NADEPNĄŁ29.05.2019, 16:45
@ CHÓRZYSTKA:ale słuchać to już się nie da SIĘ NIE DA
chórzystka29.05.2019, 14:02
Geographer ma rację, to jest ZIEMIA LUBELSKA niewątpliwie, a błąd powstał przy przekazywaniu informacji.
Dziękujemy, bo widać, że ktoś to czyta.
Pozdrowienia !
fan muzyki chóralnej kaj28.05.2019, 20:19
I znowu się powtarza sytuacja - gdzie stanęli po drodze - tam koncertowali Gratulacje dla koncertmistrzów i krzewienie góralszczyzny z równiny nowotarskiej
geographer28.05.2019, 18:12
A któż to widział Nałęczów czy Kozłówkę na ziemi lubuskiej? :) Ktoś się nie wykazał, a tymczasem geograf tu czuwa!
A tak już bez czepialstwa - pozdrowienia dla chórzystów i kolejnych wspaniałych wojaży i koncertów. :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl