12.02.2020, 15:09 | czytano: 1348

300 km na rowerze w jeden dzień

Nie lada wyzwanie czeka odważnych kolarzy amatorów w nadchodzącym roku - po raz pierwszy będzie możliwość pokonania górskiej 300 kilometrowej trasy w formule rywalizacji i należy to zrobić w jeden dzień!
Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice organizuje maraton rowerowy „Podhale Tour”, który odbędzie się w sobotę 20 czerwca br. Maraton liczy trzysta kilometrów, a suma przewyższeń to 3820m i jest to na Podhalu najpoważniejsze wyzwanie kolarskie z jakim przyjdzie się zmierzyć uczestnikom. - Start wczesnym rankiem w Spytkowicach, skąd trasa prowadzi dookoła Gorców na Spisz, dalej przez Magurskie śedlo do słynnej „Ceśty Slobody”, czyli krajoznawczo-turystycznej drogi biegnącej południowymi stokami Tatr. Z najwyższego punktu w Śtrbskim Pleśe /1280mnpm/ do mety jest już mniej, niż połowę dystansu i prawie cały czas w dół, wyjąwszy ostatni poważny podjazd z Liptowskiego Mikulaśa przez Huty do Orawic, skąd przez Chyżne dojeżdżamy do Spytkowic - wyjaśnia jeden z organizatorów Stanisław Kowalcze.
Niezwykle widowiskowa i urokliwa trasa, ale bardzo wymagająca, tym bardziej, że limit czasowy przyjazdu na metę wyznaczono na godz. 21:00 tego samego dnia. W nagrodę każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal oraz certyfikat ukończenia maratonu, a najlepszym uczestnikom i drużynom zostaną wręczone puchary.

Na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl w zakładce „zapisy” przyjmowane są zgłoszenia, do zawodów, tam też szczegółowy regulamin.

opr. s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl