01.03.2021, 20:12 | czytano: 13395

Maciej Jachymiak: "Przecież te nagrody się im po prostu należały..."

Archiwum prywatne
FELIETON. - Drodzy Czytelnicy! Po latach przerwy, na skutek uporczywego świerzbienia ręki, wracam do pisanych przed laty na P24 felietonów. Władzo drżyj! Proszę nie spodziewać się regularności, ale obiecać mogę inne rzeczy. Zacznę od listu do ulubionej radnej - pisze Maciej Jachymiak, lekarz, były nowotarski samorządowiec i polityk.
Odpowiedź na interpelację
W związku z tym, że burmistrz miga się od odpowiedzi na interpretację radnej Ewy Pawlikowskiej w sprawie nagród finansowych dla urzędników, postaram się za niego odpowiedzieć.

Pani Radna! Pani Ewo kochana! Co też Pani!

Przecież te nagrody się im po prostu należały. Pani sobie wyobraża pracować z taką Burmistrz? Od poniedziałku do piątku? Przecież tego nie da się wytrzymać za normalną pensję. A poza tym, co Pani z tymi interpelacjami? Według obecnego regulaminu Rady zgłaszanie ich jest co najmniej niestosowne. A odpowiedzi zbędne.

Kiedyś, kiedy Fala pisała skargi na burmistrza do wszystkich świętych, a opozycyjny radny Watycha brylował na sesjach, to było co innego. To był wyraz troski o miasto i lokalny patriotyzm. Teraz jest inaczej. To pieniactwo, a może i zdrada naszych wspólnych interesów. Pani nie wie?

Na pocieszenie powiem jednak Pani, że każda fala kiedyś wraca. Następuje tak zwana cofka. Cofka po tej Fali nie będzie miła. Ale wtenczas obecny burmistrz i jego ludzie znów zasiądą w opozycyjnych ławach i będą grzmieć, wołać o sprawiedliwość. Tak będzie i nie może być inaczej.
A mogło być pięknie...

Właściwie, Pani Ewo, odpowiadanie na interpelacje należy do obowiązków burmistrza. Tak jak prawem radnego jest kontrolować urząd. Ja wiem, że nikt tego nie chce pamiętać. Ludzie zostają radnymi żeby jakiś biznes skręcić. Członkowie sztabów wyborczych zostają urzędnikami. Komu tam do głowy przyjdzie czytać prawo? A jednak...
Tak, że Pani Ewo, jak urząd nie chce się dać kontrolować, a burmistrz zamiast udzielać odpowiedzi radnemu warczy albo bełkocze, zostaje Pani prawo. Niech się Pani spieszy, póki sądy działają. Bo tam też dotarła fala.
Może dzięki Pani cofka w Nowym Targu będzie szybka i skuteczna?

Liczę, że się Pani uda i szczerze tego życzę.

Pani oddany
Maciej Jachymiak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
don pedro z krainy deszczowców03.03.2021, 22:52
Oj chyba doktór se cosik zabocył, bo radny Watycha nigdy nie brylował na sesjach, nigdy też nie potrafił zająć niezależnego stanowiska, nie miał pomysłu na alternatywne rozwiązania i był w ogóle nijaki. W tej kwestii zmieniła się jedynie jego pozycja i możliwości, ale w dalszym ciągu jest tym samym facetem nie posiadającym własnego zdania i w równym stopniu jak kiedyś będącym uzależnionym od lokalnych grupy interesów. Z tego też powodu jedna pani, o której pisze doktór z Robowa, pozwala sobie na wszystko i wodzi nieszczęśnika Grzegorza po nowotarskich manowcach. No ale, czekajmy końca tego brazylijskiego serialu.
gajkaa03.03.2021, 22:22
Panie Macieju gratuluję felietonu i oglądalności. Felieton lotem błyskawicy przeleciał przez internet. Cała prawda o burmistrzu, tym faktycznym.
Pro motor03.03.2021, 19:49
Joannie należy sie nagroda jak nikomu innemu. Wypromowała Nowy Targ na Smogową Stolicę Polski. Zrobiła to w mistrzowskim stylu. Bębniły o tym wszystkie media.
Karino03.03.2021, 19:04
No i mamy bohatera anonimowych hejterow w Nowym Targu.
Agnieszka03.03.2021, 13:54
Przepraszam ale muszę to napisać. Jest rzeczą niezrozumiałą utrzymywanie na takim stanowisku kogoś tak niekompetentnego jak Joanna Iskrzyńska-Steg
Qba03.03.2021, 13:13
@Gulasz Juliusz Zeżarł - BRAWO!
Panie Jachymiak - panu już dziękujemy, za nicrobienie w Starostwie również.
poeta03.03.2021, 12:30
Wstążka na drzewie bezwiednie zwisa
Na intelekcie mieszczan to rysa
Wybrali kiedyś burmistrzem Grzesia
A on zatrudnia tylko kolesia.

Bo kolesiostwo u Grzesia kwitnie
Co udowodnił wszystkim dobitnie

Teraz nagrody swoim rozdaje
Z podatków naszych co nie przystaje
Elfik03.03.2021, 10:52
Przyleciałam na wstążce z uśmiechem na ustach
jak listek lipy spadający z drzewa
Nic złego zrobić nie chciałam,
w nikim wrogów nie szukałam.
Tak wyszło
trochę władzą oko przyćmiła,
choć cały czas chce być dla Was miła.
Emeryt03.03.2021, 10:29
Przy tych zarobkach urzędniczych to żadna premia nie jest wystarczająca. Powiadam szczerze nie pracuję w urzędzie i nie mam tam rodziny. Jest pandemia a urząd pracuje i nie ogranicza dostępu. Brawo tak trzymać pozdrawiam wszystkich pracowników Urzędu Miasta.
mieszkanka03.03.2021, 09:30
Ta cała pani wiceburmistrz jest potrzebna jak piąte koło u wozu. Wszyscy to mówią
rewers03.03.2021, 08:12
@Fryc - Arku proszę, nie ośmieszaj się już bardziej, bo to staje się żenujące. Wszyscy już to widzą, że Twój pracodawca nie miał, nie ma i już nie będzie miał żadnego planu, koncepcji i strategii na wyciągnięcie Nowego Targu ze stanu stagnacji, kiczu, chaosu i przypadkowości. Rozumiem, że musisz, ale żeby później nie bolało to lepiej już milczeć. Utrata przyzwoitości nie jest warta żadnych pieniądzy... Wystarczy, że każdorazowo na sesjach o wielkiej Stolicy Podhala mówi, upss raczej zakłamuje rzeczywistość burmistrz Watycha, dmuchając kolejne kolorowe baloniki.
Tylko jak one odfruną to Nowotarżanie zobaczą tylko smog i wstyd, że kiedyś uwierzyli w słowa ludzi, którzy mieli coś w tej mieścinie zmienić na lepsze. I to nawet im się udało, ale wyłącznie dla siebie.
Karino02.03.2021, 22:28
Z tą wiceburmistrz nie da się pracować. Masakra jakaś. Wszyscy to widzą.
Bronx02.03.2021, 21:23
Panie burmistrzu daj pan spokój z taką zastępczynią. To już jeden mógł zostać i oszczędności by były jakieś 50 mln zł bo tyle wyjdzie na jej chorych pomysłach
Rawka02.03.2021, 20:59
I ja Pana kocham, Panie Maćku....brawo.Lekkie pióro,celność i w końcu w "Naszym Mieście " mądry, wykształcony, doświadczony syn tej skalnej ziemi napisał prawdę...Brawo. Czekam na więcej...
Fryc02.03.2021, 20:59
@rewers coś z tą ironia w stylu turystyczna oaza strzeliłeś w tym pseudo wywodzie sobie samobója. Basen cieszy się bardzo dużą popularnością , trasy biegowe w tym roku miały największy ruch. Od dawna nie było takiego ruchu turystycznego w Gorcach. Najlepiej atakować i nic nie wiedzieć. Cóż @rewers widać, że strzały do swojej bramki to specjalności nie tylko paru innych tu komentujących.
Do czarna02.03.2021, 16:33
Że też Ciebie nikt bidoku nie zatrudnił, powinnaś się przykleić do jakiegoś sztabu w końcu, a nie zazdrościć!!!
pacjent02.03.2021, 15:58
Bardzo trafnie wypunktowana nieudolność pani wiceburmistrz. Trafna diagnoza panie doktorze.
pytanko a raczej dwa02.03.2021, 14:48
A ile za wstążkowe innowacje, ekspresyjną reorganizację (uff to dopiero była robota) i kulturalne impresje zgarnęła pani Dżoana?
Ciekaw jestem tak jak radna Pawlikowska na ile wycenił tę ciężką pracę sam burmistrz Watycha?
A może to jednak na odwrót i to pani wice przydzielała te nagrody przedkładając Watysze propozycje nie do odrzucenia.
Wszyscy znajomi przecież nie mogą zostać zawiedzeni. Były obietnice, są i nagrody.
Co za folwark...
pytajnik02.03.2021, 14:44
Z tą panią wice to siedem światów. Po co trzymać na eksponowanym stanowisku kogoś za kogo sie trzeba cały czas wstydzić i kto wszystkich konfliktuje?
areobik wodny02.03.2021, 14:39
Panie Macieju prosze się odczepić od Pani Joasi. To jest dobra kolerzanka do wszystkiego, uczepił się Pan jak rzep psiego ogona, niech sobie Pan w tym Robowie skacze do woli i da ludziom spokuj
rewers02.03.2021, 14:39
Pewnie nie byłoby żadnego tematu medialnego, ani powodu do napisania przez autora tego felietonu, gdyby nie jeden mały szczegół. Otóż nasz burmistrz od samego początku swojego urzędowania po prostu we wszystkich niewygodnych lub spapranych sprawach rżnie przysłowiowego głupa i szuka ofiar, na które można przerzucić swoje niepowodzenia.
Dlatego też słusznie Maciej Jachymiak zwraca uwagę miłościwe nam panującej trójcy burmistrzowskiej, że miasto nie jest ich prywatnym poletkiem do robienia rodzinnych interesów i szybkiego nabijania kasy lecz odpowiedzialnością przed Radą i zaraz potem mieszkańcami Nowego Targu.
Przecież to pod panowaniem tej ekipy odebrano w majestacie bezprawia głos niepokornym radnym marginalizując ich rolę we współdecydowaniu przy podejmowaniu ważnych decyzji.
Interpelacje są zatem be.
Zapytania są również be.
Każda krytyka, a jakże be.
Propozycje inne niż intelektualnego trust'u, wcześniej wspomnianego, też be.
Cool są tylko materiały propagandowe NTvK i ich świetlana przyszłość z burmistrzem "wszystko mi wychodzi", a miasto jest turystyczną oazą, o świetnie rozbudowanej infrastrukturze (szczególnie tych baranich czy owczych koszmarów), nieograniczonych możliwościach i obłędnie czystym powietrzu.
To prawdziwy kurort, o jakim marzyły pokolenia i sądząc po przekazach z sesji, cała bezkrytyczna część Rady zamieniona na wesołą trupę wzajemnej adoracji.
Mieszkaniec Starego Miasta02.03.2021, 14:16
Panie Macieju. Nagrody się należały. Jestem za tym żeby im bańkę wypłacić. Praca w warunkach szkodliwych dla zdrowia z panią wice
Blady policzek02.03.2021, 13:42
Starostwo i Gmina Nowy Targ również przyznała wszystkim pracownikom premie a tutaj takie wielkie larum
nowy szef02.03.2021, 11:13
Brońcie Burmistrza i jego zastępczynię, brońcie...dostaliście robotę to brońcie
heheszki02.03.2021, 11:12
mam nadzieję, że będzie pan nadal pisał.
MF02.03.2021, 11:11
Kocham barany na lace idaja cos pozytecznego...
Czarna02.03.2021, 10:52
Członkowie sztabów wyborczych zostają urzędnikami...... niestety .....
@02.03.2021, 10:36
miało być oczywiście "siostrą - basen"
Gulasz Juliusz Zeżarł02.03.2021, 10:19
Cóż, felieton jak felieton, raczej pachnie mitomanem ("władzo drżyj, Maciej nadchodzi:) niż zgrabnym sarkazmem, ale to oczywiście ocena zupełnie subiektywna.
I równie subiektywne jest moje wrażenie, że akurat ten autor wytykający arogancję jakiejś władzy, jest w swoim świętym oburzeniu równie wiarygodny jak wieloletnia pracownica zamtuza, zarzucająca innym paniom złe prowadzenie się.
@02.03.2021, 10:10
niektórym za przebywanie z siostrą- basia to się " szkodliwe" należy:)
Kiel02.03.2021, 09:08
A w Starostwie to nagród nie było ? Ha ha dobre. Ale wiadomo - coś trzeba pisac, bo wybory coraz bliżej. Tylko , że Pan po Talinie jest już spalony Panie Maćku ... Kto nie pamięta niech sobie wygogluje : Jachymiak PZHL Talin
Zzzz02.03.2021, 08:48
Do Hej Kozak!
Popieram! Niech napisze coś o Faberku :D
Byłoby to pewnie dużo ciekawsze.
A moderator to jakiś adwokat Jachymiaka?
misio02.03.2021, 08:48
Nawet wierny szef telewizji urzędowej ucieka od Joanny. Coś się złego dzieje.
ziuta02.03.2021, 08:29
Tylko nie wracaj do polityki w NT plis!!!!!!
urzędniczka02.03.2021, 08:26
Panie Macieju bardzo trafna diagnoza odczuć pracowników urzędu na temat współpracy z panią Joanną Iskrzyńską-Steg.
złote runo02.03.2021, 08:20
Widzisz Maćku Twoja ulubiona radna jest inspirowana przez szefa jej komitetu wyborczego byłego sztandarowego polityka PO (nowego lepszego koła od Twojego byłego koła ) znanego również z bycia burmistrzem.
Za jego kadencji burmistrze kosztowali miasto pewnie z milion złotych rocznie.
I nikt się do tego nie czepiał.
tylko referendum02.03.2021, 07:58
Pani sobie wyobraża pracować z taką Burmistrz? Od poniedziałku do piątku?

Kto z nią nie pracował to sobie tego nie jest w stanie wyobrazić. Nawet jak człowiek haruje to i tak w pewnym monecie padnie mityczne "Grzesiek zabierz ją stąd".
Czy ta pani zaczęła już podpisywać umowy? Czy dalej burmistrz za nią pracuje? Za co ona bierze pieniądze i dostaje nagrody?
Może panie burmistrzu czas przyjrzeć się dzięki komu ma pan te wszystkie problemy?
Adonis02.03.2021, 07:38
Pan sam nie lepszy!Autorytet od 7 boleści ????I jeszcze Panią Joannę I.S,te prosiłbym o felieton????
Anka02.03.2021, 07:35
Po komentarzach pod felietonem widać że już drżą niektórzy. A pan Maciej czytając je pewnie tylko się pośmiechuje i łapie wenę na coś nowego. I super bo uwielbiam ten styl opisywania rzeczywistości !
Smerfetka02.03.2021, 07:09
Kto się boi Pana Maćka Niechaj zaraz idzie spać Bo on pisze felietony dla tych co się lubią bać.
Ola02.03.2021, 06:55
Wygląda na to że Dżepetto próbuje wyeliminować Pinokia
Farba02.03.2021, 06:28
Mało śmieszny felieton. To modi już dał lepszy przykład poczucia humoru.
Cypis01.03.2021, 23:17
łoj miastowe pierdzistołki w zarękawkach się przelękły. Widać po komentarzach.
A ile dałeś za owcę?01.03.2021, 22:55
Twój Matecznik Starostwo Powiatowe w Nowym Targu na koniec roku wypłacił nagrody dla swoich pracowników', jak z ciebie taki kozak to dlaczego nie piszesz o nagrodach dla urzędników w powiecie. Materiał na kolejny felieton tym razem będziesz analizował zarobki swoich kolegów. Czekamy tylko nie pękaj!
/.../
Powiedz nam też jakie nagrody zgarniałeś jako wicestarosta za nic nie robienie bo nie pamiętamy osiągnięć.
Felietonista 201.03.2021, 22:41
Maćku kochany, czy Tyś się z tą owcą na łby zamienił?
uroki demokracji01.03.2021, 22:37
Felieton niezły. Ale to odpowiedź moderatora zaorała ten wątek :)))))
Wiosenka01.03.2021, 22:28
Pan Maciej widać w dobrej formie. Powrót uważam za udany. Bardzo celne spostrzeżenia po 6 latach rządów nowej władzy.Władze należy kontrolować . Nic dodać nic ująć. Czekamy na więcej.
Jenot01.03.2021, 22:27
Panią wice czekają ciężkie miesiące. No i czas ją rozliczyć z rozrzutności i nieporadności
Hej kozaku01.03.2021, 22:13
Hej Kozaku z Robów szlaku,
czemu się nie pochwalałeś jakie Ty nagrody dostwałeś???
Baś był kiedyś u Starostwa szczytu bram i był z Ciebie niezły Pan
I nagrody też żeś brał i tyleś jakoś nie stękał
Przypominam również Ci, że w twym mateczniku kasa się dalej tli
Starostwa pracownicy też w tym roku naagrooody dostali, no ale tym się jakoś nikt nie chwali!!!!
Maćku mój kochany zrób felieton o Faberku Twym ukochanym,
Też się trochę rozluźnimy bo już dosyć mamy tej zimy.
Moderatorze mój kochany puść to bez cenzury,
bo to jest esencja poezji a nie jakieś bzdury.

Jak to jest esencja poezji kozaka
to moja odpowiedź dla Ciebie jest taka:
Pisz więcej i więcej mój kozaku drogi
trening czyni mistrza. Nie ma innej drogi.
M.
JO01.03.2021, 22:10
Nie ma co wbijać zębów w urzędników, bo oni się tylko dostosowali do tego miasta i są jak ono. Bylejakie. Przypadkowe. Niepomyślane. Nijakie.
Fajna fotka01.03.2021, 22:07
Co dwie głowy to nie jedna
Wstążka01.03.2021, 22:05
Miał być jeden zastępca budowlaniec a jest dwóch. Leśnik i towaroznawca. Każdy kto się z tą panią spotkał w urzędzie pyta się co ona tam robi?
Janek01.03.2021, 21:59
Porażka Panie Macieju. Szkoda papieru.
Czarna łowca01.03.2021, 21:59
Idz pań z tą owcą na zieloną łąkę i się chociaż nad zwierzęciem nie znęcaj.
ale że baba01.03.2021, 21:58
Ej Maciej Maciej żebyś Ty jeszcze był opalony.
Ty chłopie masz nadal niewyleczony kompleks Dżoanny.
makaron bezjajeczny01.03.2021, 21:58
Na mieście mówią że rządzi pan wice a Grzegorz słucha jej poleceń. Coś w tym jest. To ona zajęła gabinet po burmistrzu a Grześ siedzi w gabinecie zastępcy.
Czytelniczka01.03.2021, 21:54
Super!! Czekamy na więcej takich felietonów!
Oddział zamknięty01.03.2021, 21:48
Wygląda na to, że pan doktor świetnie się zna z panią radną. Przypuszczam gdzie się poznali.
Baśka01.03.2021, 21:46
Super fotka. Jakbym widział Joannę Wstążkę z alpakami. Super. A cała treść to naga prawda.
pol01.03.2021, 21:38
Maciek 100 proc. racji tylko taczki dla burmistrza i2 wickow
Barany się śmieją01.03.2021, 21:35
Oj Macieju twoje polityczne wczasy robią w twoim ciele totalne spustoszenia. Ty oddany radnej Pawlikowskiej pierwszemu żołnierzowi św pamięci M.Fryźlewicza , z którymi całe lata walczyłeś jako szef koła Platformy Obywatelskiej , tylko ci nigdy nie wyszło. Barany się śmieją z takiego farbowanego liska. I zostaw tę łowieczkę bo się dziwnie kojarzy
Michał01.03.2021, 21:29
Ja mam pytanie za co i wjakiej wysokości dostała nagrodę pani Stegowa? Nic się w tym roku nie działo. No może poza informacjami w mediach że jesteśmy Smogiwą Stokicą Polski.
Miłość i Medycyna01.03.2021, 21:15
Jest taka piosenka; Macieju, Macieju oj nietraćwa nadziei, oj nietraćwa nadziei......niestety politycznie Pan się już spalił dawno, był Pan kiedyś psychiatrą podobno niczego sobie,/.../ Stawiam na Sławosza, którego Pan namiętnie chce naśladować jednak ...no brakuje tego czegoś /.../
zaciekawiona01.03.2021, 21:12
A co to jest na tym zdjęciu? Owieczka jakaś nietypowa, czy może jakaś dziwna koza? Uszy ma jak u królika.
Marek01.03.2021, 20:51
Ma Pan 100%. Za pracę z panią Joanną Iskrzyńską Steg urzędnicy powinni dostawać nagrody, premie i dodatek . No i przechodzić na wcześniejsze emerytury po jednej kadencji. To spore wyzwanie trwać na takim poziomie abstrakcji i intryg.
Pani Eliza01.03.2021, 20:44
Kocham pana panie Maćku
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl