05.07.2021, 12:48 | czytano: 2151

"Pamięć i troska o Palace - Katownie Podhala" - zapowiedź spotkania

zdj. Podhale24
ZAKOPANE. We wtorek 6 lipca o godz. 18, oo w kinie Giewont przy ul. Kościuszki rozpocznie się spotkanie poświęcone Muzeum Palace pt. "Pamięć i troska o Palace - Katownie Podhala". Spotkanie organizuje zakopiański oddział Związku Podhalan oraz stowarzyszenia - Nasze Dzieci Przyszłością Regionu, Pamięć oraz Fundacja Rodziny Gacków Fides et Memoria.
W zaproszeniu czytamy: "Muzeum Palace dla wielu mieszkańców Podhala jest ważnym miejscem. To tam w czasie II Wojny Światowej członkowie wielu rodzin góralskich byli torturowani, a nawet stracili życie. Miejsce to jest naznaczone cierpieniem, krwią i męczeńską śmiercią walczących o wolna Polskę - górali.
W trosce o zachowanie tego tak bardzo ważnego miejsca dla podhalańskich, chcemy się spotkać porozmawiać i wysłuchać opinii o zachowaniu niezbywalnych wartości budynku w którym mieściła się Katownia Podhala.

Zapraszamy mieszkańców Podhala na spotkanie, ponieważ miejsce to powinno stać się symbolem cierpienia, walki i męczeństwa Podhala, jesteśmy to winni tym którzy w budynku Palace oddali swe życie za Polskę, by powstało tam muzeum martyrologii górali, by pamięć o nich nie zaginęła.

Z uwagi na przepisy sanitarne spotkanie odbędzie się z zachowaniem odpowiedniej ilości osób. Dlatego prosimy o przesłaniu informacji o udziale w spotkaniu na adres ZP Oddz. Zakopane mail: z.p.zakopane@wp.pl

Jeżeli ktoś nie będzie mógł wziąć bezpośredniego udziału - bieżącą relację ze spotkania będzie można oglądać na fb TVP PODHALE - https://www.facebook.com/events/244811330425144/

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
rea06.07.2021, 18:50
To co zrobiono z tym miejscem to skandal! Az dziw bierze ze nikt nie poszedl siedziec za te celowe deptanie pamieci ludzkiej krzywdy i męczeństwa.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl