17.12.2021, 10:55 | czytano: 2850

Kolejny kryminał z Zakopanem w tle. Promocja nowej książki Mariusza Koperskiego (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Mariusz Koperski kontynuuje cykl "Zakopiańska powieść kryminalna". Czwarta z serii powieść nosi tytuł "Amator zbrodni". Premiera połączona ze spotkaniem autorskim odbyła się kawiarni Kmicic.
Akcja najnowszej książki, podobnie jak w poprzednich powieściach - "Śmierć samobójcy", "Po własnych śladach" i "Giełda milionerów" - toczy się w dużej mierze w Zakopanem. Autor podkreśla, że to miejsce jest kluczowe w jego książkach.
"Kreując swoich bohaterów, opierał się na własnych doświadczeniach ze spotkań z ludźmi, które dostarczyły mu gotowych wzorców. Kryminał tworzą krótkie, oddzielne historie – w całość wiążą je główni bohaterowie, wszyscy związani w jakiś sposób ze śledztwem. Nie ma tu przypadkowości, każdy szczegół jest istotny. To kryminał dla lubiących zagadki, którym nie umykają pozornie nieznaczące błahostki" - tłumaczy wydawca.

Mariusz Koperski zadebiutował jako pisarz w 2015 roku. Jest absolwentem filologii germańskiej, literaturoznawcą i pedagogiem. Pracował jako nauczyciel, dyrektor szkoły, dziennikarz. Pełnił funkcję wiceburmistrza Zakopanego, a obecnie jest sekretarzem gminy w Kościelisku.

Książkę wydało Wydawnictwo Astraia.

s/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl