09.03.2022, 13:41 | czytano: 3402

List. "Parkowanie autobusów w Nowym Targu"

Fot. Czytelnik
- Chciałbym zwrócić się z pytaniem dotyczącym parkowania i wykorzystywania autobusów w Nowym Targu. Czy parkowanie autobusu na chodniku - w miejscu gdzie jest wyznaczona zatoka dla autobusów jest legalne i prawidłowe? - pyta nasz czytelnik.
- Dlaczego tak zaparkowany autobus oznaczony - zjazd do zajezdni jest wykorzystywany do celów prywatnych przez kierowcę? Dokonuje on zakupów w sklepie spożywczym, jednocześnie autobus, który wykorzystuje zatokę nie ma miejsca do zaparkowania i wysadza podróżnych blokując ulicę Waksmundzką. W załączeniu przesyłam dokumentację fotograficzną pochodzącą z dnia 28.02.2022r z godziny 9:20. Kierowca ze sfotografowanego autobusu wielokrotnie parkuje pojazd i udaje się na zakupy do pobliskiego sklepu spożywczego. Proszę o odpowiedź na moje pytanie oraz o wyciągnięcie konsekwencji względem kierowcy - napisał w liście do MZK, ale nie doczekał się odpowiedzi.


oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Robkier12.03.2022, 23:01
autobus w zatoce może stać a że musiał wjechać kołem na krawężnik żeby nie blokować drogi, bo zatoka była zajęta przez auta osobowe które nie powinny tam stawać. a autor artykułu chciał się zemścić za naklejkę informującą go że nie powinien autem osobowym stawać w zatoce autobusowej
zastanawiające...10.03.2022, 09:25
Czy ci wszyscy co się zachłystują oburzeniem na autora listu doczytali, że on wcześniej zadał to pytanie tam gdzie trzeba, czyli w MZK i dopiero po tym jak go olano zwrócił się do portalu? Zachowanie dyr. Chowańca też jest naganne. Mógł zgasić temat bez trudu - odpowiadając na pytanie i wyjaśniając sprawę. Nie byłoby zamieszania , a tak są dwie sprawy - parkowania autobusu i arogancji MZK.
Wieśniok10.03.2022, 09:05
Szanowny Możnie Panujący Czytelniku - Wielkomiejski Hrabio - Oto Ja wieśniok z Podhalańskiej wioski pytam Ciebie - Czy może byś Panie zapytał kierowcy czy mu pomóc i wskoczyć do tego sklepu ogarnąć mu bułkę?
Może zasuwa na zmianę aby wozić Twoją o Panie Szanowną Hrabiowską Wielkomiejską Duszę.
Czas na zrobienie foty to Hrabia znalazł, ale czasu na myślenie i zwykły ludzki gest to już brakuje.
Miejsce na przejście obok jest nawet z wózkiem, miejsce z tyłu jest na podjazd drugiego autobusu.
Obiecuję Ci mości Hrabio, że jako czujny obywatel będę także zerkał, czy i gdzie prawidłowo przechodzisz, jak parkujesz, jak się wyrażasz, czy gdy kogoś popychają lub atakują też reagujesz czy może wtedy nie widzisz problemu.
Jaś Fasola09.03.2022, 18:59
Cisza robił zakupy dla ukrainców
Swoja09.03.2022, 17:02
Ludzie! Każdy łamiący przepisy zasługuje na mandat, dotyczy to kierowców w rynku i tego z zatoczki.Policja nie zauważa tych parkujących byle gdzie,byle jak i mam wrażenie że jest takie niepisane przyzwolenie, na bramie,w zatoczce czy na chodniku. Ja wielokrotnie słyszałam od kuriera "taka praca"! I nieważne że nie ma jak przejść czy wyjechać z domu!
Iksiński09.03.2022, 15:45
Skarżypyta! A fuj!
Burok09.03.2022, 15:35
Trza było iść na nogach do Kubusia i nie było by afery :) :) :)
autobus09.03.2022, 15:28
Dwie góra trzy minuty stoi(kierowca sobie poleciał po bułkę). A dlaczego tam parkują samochody osobowe i na przeciwko w zatoczce na, wiele godzin.One mogą?Dlaczego parkują samochody osobowe na rynku,północna strona zawężając ruch,stwarzając korki?One mogą? Podpisz się pod listem ***
kierowca też człowiek09.03.2022, 15:03
Chyba naszego czytelnika przy*** kanary z MZK i teraz chce się 'odwdzięczyć" na łamach P24.pl. Czytelniku, kierowca też człowiek, zrobi sobie zakupy zjeżdżając do bazy i po problemie. Zresztą skąd wiadomo, że robi zakupy, może dostał, akurat w tym miejscu, kilka razy s..zki i pobiegł do sklepu do kibelka.
może09.03.2022, 14:07
Wyląda, że tak parkuje od lat bo pokrywa tel. studzienki kanalizacyjnej w chodniku wymieniona na typu ciężkiego.
wyborca09.03.2022, 13:45
U Watychy wszystko jest na odwrót. A dyrektor MZK zajęty uroczystościami Związku Podhalan. Potem kolejna zmiana do budżetu i dopłata przez podatnika do MZK. A paliwo dalej wycieka?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl