12.08.2022, 18:03 | czytano: 2089

"Otwórz oczy, patrz!". Obozowe życie (zdjęcia i film)

zdj. Otwórz oczy, patrz!
Leśne miasteczko, w którym mieszka około 150 dziewcząt i chłopców. Cała infrastruktura, która powstała na ponad 20 hektarach lasu ma im zapewnić bezpieczny trzytygodniowy pobyt. Latryny, umywalnie, obozowe kuchnie i stołówki zostały wybudowane przez harcerzy z Obwodu Tatrzańskiego ZHR.
Ale zanim dojechaliśmy w rejon obozu to skorzystaliśmy z opcji Decathlon Rent w Nowym Targu i w ramach testów sprzętu turystycznego wypożyczyliśmy namiot i składane łóżka turystyczne. Opcja wypożyczenia sprzętu była dla nas niezłym rozwiązaniem, bo pozwoliła nam przetestować model namiotu, który bardzo się nam podobał, ale dzięki opcji wypożyczenia wiemy, że nie spełnia naszych oczekiwań i potrzebujemy model większy.
Dzięki uprzejmości harcerzy mogliśmy się rozbić w pobliżu jednego z podobozów, który tworzyła 6 Zakopiańska Drużyna Harcerzy i 2 Nowotarska Drużyna Harcerzy. Dzięki temu mogliśmy obserwować druhów podczas ich codziennych zajęć.

I tutaj rodzi się pytanie - czy w dzisiejszych czasach taka forma wypoczynku jest atrakcyjna dla młodych ludzi? Wszystkie urządzenia obozowe jak łóżka w namiotach, półki, stojaki na sprzęt ppoż. i wiele innych rzeczy powstało z drewnianych żerdzi. Cała ta infrastruktura została wykonana wyłącznie przez młodych harcerzy.

Można by w tym miejscu wiele różnych spostrzeżeń napisać. Jedno jest pewne, że mogliśmy zobaczyć młodych ludzi, którzy byli roześmiani, pełni humorów i czasem bardzo oryginalnych pomysłów. Pewną namiastkę harcerskiego obozowego życia możecie w galerii zdjęć i na filmie.


Jeśli macie dzieci, które uczęszczają do 4 klasy szkoły podstawowej to może i dla nich taka przygoda będzie atrakcyjna.
Tutaj zamieszczamy linki do profilów w mediach społecznościowych do 2 Nowotarskiej Drużyny Harcerzy i Zastępu Czarne Dłonie:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100054517147937
https://www.facebook.com/Zast%C4%99p-Czarne-D%C5%82onie-101187042329978

Otwórz oczy, patrz
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
z tąd16.08.2022, 10:47
@za dużo.... .Ja też.Czuwaj.
za dużo zmian13.08.2022, 21:51
To są harcerze? Nie takich pamiętam.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl